04:48 06 ژوئیه 2020
کاریکاتور

آمریکا می خواهد فرانسه و آلمان را مجازات کند

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 211

آمریکا تهدید کرد که تجارت فرانسه و آلمان با ایران با بی اعتنایی به تحریم های واشنگتن علیه تهران عواقبی را برای این کشورها به همراه خواهد داشت.

آمریکا می خواهد فرانسه و آلمان را مجازات کند

به گزارش اسپوتنیک ، کاخ سفید از مکانیزم مالی ایجاد شده توسط سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و بریتانیا برای ادامه تجارت با ایران موسوم به ایستکس (INSTEX) ناراضی است. اصل عملکرد این مکانیزم هنوز کاملاً معلوم نیست اما واضح است که در ابتدا از طریق آن کالاهای غیر نظامی مجاز به ایران ارسال خواهد شد.
استیون منوچین، وزیر خزانه داری امریکا برای پر فیشر، رئیس شرکت INSTEX SAS که با نشانی مشابه نشانی وزارت دارایی فرانسه در پاریس به ثبت رسیده، نامه ارسال کرد. در این نامه گفته می شود ادامه تجارت با تهران می تواند عواقب سنگین از جمله محروم شدن از دسترسی به نظام مالی امریکا را به همراه داشته باشد.
به گفته وزیر خزانه داری امریکا امکان مجازات هر کشور و شرکت اروپایی به خاطر همکاری با ایران وجود دارد.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر سال گذشته اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند.

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر