05:05 17 ژوئیه 2019
کاریکاتور

آمریکا, ترکیه را به تحریم سیستم دفاع موشکی آمریکایی تهدید کرد

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 51

مقام آمریکایی آنکارا را تهدید کرد که اگر از خرید سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 روسیه منصرف نشود، ایالات متحده قرارداد فروش سامانه های موشکی پاتریوت به ترکیه را لغو خواهد کرد.

آمریکا, ترکیه را به تحریم سیستم دفاع موشکی آمریکایی تهدید کرد

به گزارش اسپوتنیک، مسکو و آنکارا در سپتامبر 2017 توافقنامه تحویل مجموعه های اس-400 به ترکیه را امضا کردند. قرارداد فروش شامل 4 مجموعه دفاعی اس-400 است. هزینه این قرارداد 2.5 میلیارد دلار است، بیش از نیمی از این مبلغ توسط یک وام روسی پرداخت خواهد شد. ترکیه بارها اعلام کرده است که تصمیم به لغو قرار ندارد.

وزیر خارجه ترکیه آمریکا را از وارد کردن فشار در مسئله خریداری اس-400 بر حذر داشته بود.

قرارداد فروش سامانه های موشکی روسی اس 400 به ترکیه در سال 2017 به امضای دو طرف رسیده است.

سامانه اس-400 (Triumf) نسل جدید سیستم پدافند هوایی روسیه است که توسط مرکز طراحی "الماس" طراحی شده و به عنوان نوع بهبود یافته از خانواده پدافند هوایی اس-300 به‌شمار می‌رود.

سامانه دفاع موشکی متحرک زمین به هوا اس-400 "تریومف" برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن همچون هواپیماهای پارازیت انداز، هواپیماهای رادار محور و کنترل هوایی، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی، هواپیماهای استراتژیکی و جنگنده های شکاری، موشک های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی ـ عملیاتی، موشک های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر اهداف هوایی پیشرفته ساخته شده است.

مرتبط:

آمریکا از ترکیه خواست تا خرید اس-400 را لغو کند
تلاش ناموفق آمریکا برای وادار کردن ترکیه به لغو خرید اس-400
ترکیه اطلاعاتی مبنی بر انتقال اس-400 به آمریکا را تایید نکرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک

کاریکاتورهای دیگر