اخبار 75-مین سالگرد پیروزی
دریافت لینک کوتاه
1375

نماینده رسمی وزارت خارجه روسیه ماریا زاخاروا در خصوص اطلاعیه کاخ سفید در شبکه های اجتماعی با تاکید بر پیروزی نازی ها توسط آمریکا و بریتانیا اظهار نظر نمود.

به گزارش اسپوتنیک، پیشتر در صفحه های اینستاگرام و توئیتر کاخ سفید پستی منتشر شده بود که در آن آمریکا و بریتانیا به عنوان کشورهای پیروز بر نازی ها نام برده می شوند و از اتحاد جماهیر شوروی هیچ نامی به میان نمی آید.

زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در صفحه فیس بوک خود نوشت : « امروز به جای کارت تبریک  خیلی ها در توئیتر کاخ سفید با این جملات مواجه شدند: «۸ می ۱۹۴۵ آمریکا و بریتانیا بر نازی ها پیروز شدند. روح آمریکایی همیشه پیروز است. و همیشه به اینجا ختم می شود.»

به عقیده ی وی « این تصور به وجود می آید که چنین رویکردی به منظور خنثی کردن تاثیر پذیرش دو رئیس جمهور از بیانیه مشترک در ۷۵ سالگی دیدار سربازان شوروی و آمریکایی در البه است.»

زاخاروا گفت: « هر طور می خواهید بنامید: جعل، تمسخر عقل سلیم یا بازنویسی تاریخ. اما وقتی چنین نظری توسط دولت رسمی کشور که خود را «رهبر جهان آزاد»  و « مدافع دموکراسی»  و مبارز همیشگی با خبرهای جعلی می خواند، عنوان می شود، نمی توان آنرا پذیرفت.»

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک