شهردار هیروشیما در مراسم یادبود قربانیان بمب اتمی آمریکا از تولستوی نقل قول کرد

© AFP 2022 / Jiji Pressشهردار هیروشیما در مراسم یادبود قربانیان بمب اتمی آمریکا از تولستوی نقل قول کرد
شهردار هیروشیما در مراسم یادبود قربانیان بمب اتمی آمریکا از تولستوی نقل قول کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.08.2022
Telegram
مراسم یادبود قربانیان بمب اتمی آمریکا روز شنبه در هیروشیما برگزار شد، فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن در آن سخنرانی کرده و کازومی ماتسویی شهردار هیروشیما در سخنرانی خود از لئو تولستوی نویسنده نامدار روس نقل قول نمود.
به گزارش اسپوتنیک،این مراسم هر ساله در ساعت 8:00 (3 و 30 دقیقه به وقت تهران) در پارک صلح آغاز می شود، مکانی که 77 سال پیش به گور دسته جمعی صدها نفر از ساکنان شهر هیروشیما تبدیل شد. در ابتدای این مراسم، اعضای دولت، رهبری شهر و اعضای نمایندگی های دیپلماتیک به بنای یادبود قربانیان بمب اتمی تاج های گل نثار کردند و در ساعت 8.15 - زمان سقوط بمب اتمی بر هیروشیما - یک دقیقه سکوت اعلام شد. در پایان مراسم، کبوترهای سفید- نماد از صلح در جهان به آسمان رها می شوند.
پخش زنده این مراسم از شبکه تلویزیونی NHK و از پلتفرم های مختلف در اینترنت صورت گرفت.
ماتسویی شهردار هیروشیما گفت: این باور رو به رشد در جهان وجود دارد که صلح بدون بازدارندگی هسته‌ای قابل حفظ نیست، اما برای حفاظت از جان و مال مردم، لازم است شرایطی ایجاد شود که تحت آن هیچ راه حل اساسی دیگری جز دست برداشتن از سلاح هسته ای وجود نداشته باشد".
او در پایان گفت: "دوباره در مورد سخنان نویسنده لئو تولستوی فکر کنید: "شما نمی توانید شادی خود را بر روی بدبختی دیگران بسازید، خوشبختی شما در خوشبختی دیگران است."
Председатель Государственной Думы России Вячеслав Володин - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.08.2022
رئیس دومای روسیه پیشنهاد کرد روزهای توبه آمریکا در برابر بشریت برگزار شود
نخست وزیر کیشیدا اعلام کرد که تراژدی هیروشیما هرگز نباید تکرار شود.
وی تاکید کرد: "این مسئولیت ژاپن به عنوان تنها کشوری است که از بمباران اتمی آسیب دیده است. و این سوگند من به عنوان نخست وزیر اهل هیروشیما است."
در آگوست 1945، خلبانان آمریکایی بمب های اتمی را بر شهرهای هیروشیما و ناکازاکی ژاپن پرتاب کردند. از انفجار اتمی و پیامدهای آن در هیروشیما، از جمعیت 350000 نفری، 140000 نفر و در ناکازاکی - 74000 نفر جان باختند. اکثریت قریب به اتفاق قربانیان بمباران اتمی غیرنظامیان بودند. در سالگرد این حوادث غم انگیز - 6 و 9 اوت - "مراسم صلح" هر ساله در هیروشیما و ناکازاکی برگزار می شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала