ساخت ارزان ترین موشک جهان متوقف شد

© Photo / SpaceXساخت ارزان ترین موشک جهان متوقف شد
ساخت ارزان ترین موشک جهان متوقف شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.08.2022
Telegram
شرکت آسترا (Astra) ساخت موشک فوق سبک یکبار مصرف Rocket 3.3 را که در کلاس خود یکی از ارزان ترین موشک های جهان بود، متوقف کرد. نشریه اسپیس نیوز این خبر را با استناد به گزارش فصلی شرکت آمریکایی آسترا منتشر کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، تصمیم برای توقف ساخت این موشک پس از آخرین پرتاب ناموفق Rocket 3.3 که در ماه ژوئن انجام شد، گرفته شد. انتظار می رود که این شرکت در سال 2024، زمانی که موشک قادر به حمل محموله بیشتر Rocket 4 آماده شود، به پرتاب فضاپیماها برای مشتریان بازگردد.
ساخت موشک Rocket 4 در ماه مه در شرکت آسترا اعلام شد. انتظار می رود که موشک جدید بتواند تا 300 کیلوگرم محموله را به مدار پایین زمین و تا 200 کیلوگرم را به مدار خورشید همزمان با "قیمت پایه" 3.95 میلیون دلار تحویل دهد. برای مقایسه، هزینه پرتاب موشک 3.3 Rocket که برای پرتاب حدود 150 کیلوگرم در نظر گرفته شده بود، 2.5 میلیون دلار برآورد شده بود.
در نوامبر 2021، پرتابگر فوق سبک Rocket 3.3 آسترا که بالقوه ارزان ترین موشک جهان برای پرتاب محموله کوچک به فضا بود، برای اولین بار به مدار پایین زمین رسید.
در دسامبر 2020، موشک فوق سبک 3.3 Rocket برای اولین بار از خط کارمان (100 کیلومتر بالاتر از سطح دریا) عبور کرد که یک مرز مشروط بین جو زمین و فضای بیرونی محسوب می شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала