روسیه ظهور سلاح هسته ای در استرالیا را رد نکرد

© AP Photo / Andrew Harnikروسیه ظهور سلاح هسته ای در استرالیا را رد نکرد
روسیه ظهور سلاح هسته ای در استرالیا را رد نکرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.08.2022
Telegram
وزارت خارجه روسیه ظهور سلاح های هسته ای در استرالیا در چارچوب آکوس را رد نکرد.
به گزارش اسپوتنیک، ایگور ویشنوتسکی، معاون بخش منع گسترش و کنترل تسلیحات وزارت دفاع روسیه، مشکل مشارکت آکوس (AUKUS) (بین ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا) در این واقعیت نهفته است که در آینده می توان تسلیحات هسته ای را در خاک استرالیا غیر هسته ای مستقر کرد. این مطلب از سوی وزارت خارجه روسیه به خبرنگاران اعلام شده است.
مشکل این است که در چارچوب مشارکت، قرار است زیرساخت های نظامی کشورهای هسته ای در قلمرو یک کشور غیرهسته ای ایجاد شود. این احتمال وجود دارد که در آینده (در استرالیا - ویرایش) تسلیحات هسته ای، البته بدون انتقال رسمی آنها تحت کنترل کانبرا، همچون موارد مشابه با بلژیک، آلمان، ایتالیا، هلند و ترکیه مستقر شوند.
وی افزود: به طور کلی، سوالات بسیار زیادی درباره آکوس وجود دارد و شرکت کنندگان مشارکت باید به آنها پاسخ دهند.
در اواسط سپتامبر 2021، استرالیا با بریتانیا و آمریکا در زمینه دفاعی و امنیتی آکوس وارد مشارکت شد و خروج از توافقنامه زیردریایی ها با شرکت فرانسوی Naval Group را که بالغ بر 56 میلیارد یورو بود، اعلام کرد. قرارداد با فرانسه تولید 12 زیردریایی تهاجمی کلاس باراکودا را پیش بینی می کرد. ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه، تصمیم استرالیا برای شکستن این توافق را "یک خنجر از پشت" خواند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала