وزیر خارجه روسیه تلاش‌های آمریکا برای گسترش سلطه خود در جهان را بیهوده و بدون آینده نامید

© Sputnik / Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation / ورود به گالری تصاویرسرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه  - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.08.2022
Telegram
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه در دیدار با وانگ یی، همتای چینی خود در حاشیه نشست آسه آن اعلام کرد تلاش های آمریکا برای گسترش سلطه خود به نقاط هر چه بیشتری از جهان بیهوده و بدون آینده بوده و نشان دهنده سیاست خودسری است که توسط ایالات متحده دنبال می شود.
به گزارش اسپوتنیک، وزیر خارجه روسیه توجه را به آن خودسری جلب کرد که توسط همکاران آمریکایی نشان داده شده است. وی خاطرنشان کرد که ایالات متحده "هر بار تلاش می کند تا تسلط خود را در بخش های هر چه جدیدتر جهان اعمال کند".
لاوروف ابراز عقیده مردهر بار، کسانی که این را دنبال می کنند، بیهودگی و بی آیندگی سیاستی را درک می کنند که طبق آن می توان چشمان خود را بر روی یک وضعیت و یک بحران ایجاد شده توسط ایالات متحده بست و انتظار داشت که همه چیز کم و بیش خوب شود. نه، آمریکایی ها خط مشی سرکوب هر استقلالی را اختیار کرده اند".
اعتراف آمریکا به ایجاد ارتش سایبری برای حمله به روسیه - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.08.2022
اعتراف آمریکا به ایجاد ارتش سایبری برای حمله به روسیه
وزیر امور خارجه روسیه به عنوان مثال به وضعیت اوکراین و تایوان اشاره کرد. لاوروف گفت:" آنها تصمیم گرفتند که اوکراین را به تهدیدی برای فدراسیون روسیه تبدیل کرده و برای سال‌های طولانی سیاست‌های نژادپرستانه رژیم کی یف را که همه چیز روسی را نابود کرد، نادیده گرفتند. آنها در مورد بازدید خانم نانسی پلوسی از تایوان نیز دقیقاً به همین شکل اصول اعلام شده خود را نادیده گرفتند که انها را علنی اعلام کرده و تلاش می کردند همه را به پیروی خود از آنها متعاقد کنند و از جمله خود را فریب می دادند. آنها به همین ترتیب، در مورد اوکراین، اصول امنیت غیرقابل تقسیم را که در بالاترین سطح امضا کرده بودند، به سادگی زیر پا گذاشتند".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала