مقام ارشد اروپایی: برای نهایی کردن متن توافق در وین جمع شده ایم

© Photo / IRNAمقام ارشد اروپایی: برای نهایی کردن متن توافق در وین جمع شده ایم
مقام ارشد اروپایی: برای نهایی کردن متن توافق در وین جمع شده ایم - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.08.2022
Telegram
سیاستمدار اروپایی مدعی شد، که نمایندگان تضمین‌ هایی مبنی بر عدم مختل شدن توافق در صورت خروج احتمالی آمریکا از آن حاصل دریافت کرده اند و قدرت‌ های جهانی در حال نهایی کردن متن برجام هستند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام ارشد اروپایی اعلام کرد که در ازسرگیری مذاکرات در وین پیشرفت‌ هایی به چشم می خورد..
این مقام ارشد اتحادیه اروپا عنوان کرد که این پیشرفت‌ها شامل تضمین‌ هایی است که در آن آمریکا با زیرپا گذاشتن قول‌ هایش در آینده نتواند توافق را مختل کند.
وی ادعا کرد: ما حال تضمین‌هایی اساسی در اختیار داریم. آن جایی که من دریافته‌ام ایران خوشحال است و در رابطه با آنچه که در متن توافق است، احساس خرسندی می‌کند.
این مقام اروپایی همچنین مدعی شد که درخواست ایران مبنی بر خروج نام سپاه از لیست گروهک‌های ترویستی آمریکا رها شده است.
به گفته این مقام، به این مسئله "در آینده" و پس از حصول توافق پرداخته خواهد شد.
وی همچنین بیان کرد که همچنان "مسائلی در رابطه با رفع تحریم‌ها وجود دارد و چندین سوال هسته‌ای عنوان شده که در ماه مارس مطرح نشده بود؛ چراکه از آن زمان برنامه (هسته‌ای) ایرانیان پیشرفت کرده است".
این منبع اتحادیه اروپا در ادامه گفت: ما کمی خسته هستیم. نمی‌توانم تصور کنم که چهار هفته در اینجا بمانم. این دیگر مذاکرات نیست. ما برای نهایی کردن متن توافق اینجا هستیم. به نظر من احتمالی (برای حصول توافق) وجود دارد اما به این آسانی ها نیست.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала