دوقلوهای بهم چسبیده برزیلی با کمک واقعیت مجازی از یکدیگر جدا شدند +عکس

© REUTERS / Khaled Abdullah Близнецы в учебном классе школы приюта в городе Сана, Йемен
Близнецы в учебном классе школы приюта в городе Сана, Йемен - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.08.2022
Telegram
یک دوقلوی برزیلی که از سر به یکدیگر متصل بودند با کمک جراحان مستقر در انگلیس به طور موفقیت آمیز از یکدیگر جدا شدند.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از ایندپندنت، برناردو و آرتورلیما دوقلوهای سه ساله هستند که با مغزهای بهم متصل به دنیا آمدند. آنها با رهبری جراح کودکان بیمارستان "گریت اورموند استریت" در انگلیس چند جراحی در ریودوژانیرو را پشت سر گذاشتند.این دو قلو ۷ جراحی را پشت سر گذاشتند که ۳۳ساعت طول کشید و فقط در دو عمل آخر حدود ۱۰۰ نفر از کادر درمان حضور داشتند.
فرایند جراحی توسط نور الاویس جیلانی از بیمارستان گریت اورمونت استریت و گابریل مفارج رییس بخش جراحی انستیتو Estadual do Cerebro Paulo Niemeyer رهبری شد. این جراحان قبل از انجام عمل روی دوقلوها، ماه ها با استفاده از واقعیت مجازی، روش‌های مختلف را آزمایش کردند. جیلانی این عمل جراحی را دستاوردی خارق العاده خواند.
او در این باره گفت: «جداسازی موفقیت آمیز برناردو و آرتورو دستاورد خارق العاده تیم پزشکان در ریودوژانیرو و یک نمونه ایده آل از فعالیت خارق العاده است. نه تنها ما آینده‌ای جدید برای پسرها و خانواده‌شان فراهم کردیم، بلکه قابلیت‌ها و اعتماد به نفس برای تیم محلی ایجاد کردیم تا چنین عمل جراحی پیچیده‌ای را در آینده نیز با موفقیت انجام دهند. به گفته مفارج بیمارستان محل فعالیت او به مدت یک سال و نیم از دوقلو ها مراقبت کرده و جراحی آنها زندگی‌شان را تغییر می‌دهد.»
این دوقلوها در حال حاضر مراحل نقاهت را در بیمارستان می‌گذرانند و ۶ ماه از فرایند توان‌یابی آنها پشتیبانی می‌شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала