گزارش و تحلیل

رهبر القاعده فوت کرده یا ترور شده؟

© AP Photoالظواهری رهبر گروه تروریستی « القاعده»
الظواهری  رهبر گروه تروریستی  « القاعده» - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.08.2022
Telegram
همه کارشناسان خبره می دانند القاعده و داعش مانند بیش از 90% سازمان های تروریستی جهان ساخته و پرداخته سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) می باشند
روز گذشته آمریکایی ها اظهار داشتند که در عملیاتی اقدام به ترور ایمن الظواهری رهبر القاعده در کابل نمودند.
البته بلا فاصله هم در اطلاعیه خود طالبان را متهم کردند که به توافق دوحه پایبند نبوده چرا که بنا بوده تروریست ها را به افغانستان راه ندهند.
برخی دوستان افغانی هم مدعی می باشند که چند روز قبل از این جریان اخباری مبنی بر اینکه ایمن الظواهری 71 ساله فوت کرده بود را شنیده بودند وهیچ بعید نیست که آمریکایی ها هم شنیده باشند ایمن الظواهری فوت کرده و چنین سناریویی را اجرا کرده اند تا ادعا کنند آنها وی را ترور کرده اند.
به هر حال نکته قابل تأمل در این است که همه کارشناسان خبره می دانند القاعده و داعش مانند بیش از 90% سازمان های تروریستی جهان ساخته و پرداخته سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) می باشند واینکه آمریکایی ها با طالبان، که آن هم ساخته و پرداخته آمریکایی ها و متحدین شان بوده (به تاریخچه ایجاد طالبان نگاهی گذرا بیاندازید)، توافق کرده اند که گروه های تروریستی را به افغانستان راه ندهند سخنی خنده دار به نظر می آید.
طبق دیدگاه های آمریکایی تروریست ها به دو گروه تقسیم می شوند تروریست های خوب و تروریست های بد (این عبارت را خود دولت مردان آمریکایی ساخته اند)، تروریست خوب آن تروریستی است که برای منافع آمریکا کار کند و تروریست بد آن تروریستی است که بر علیه منافع آمریکا کار کند.
مقام عالی رتبه روس: امکان همکاری روسیه و آمریکا هرروز کمتر می‌شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.06.2022
دبیر شورای امنیت روسیه: آمریکا از القاعده و طالبان برای اهداف ژئوپلیتیکی خود استفاده می‌کند
مثلا زمانی که القاعده برای منافع آمریکا بر علیه شوروی سابق فعالیت می کرد این گروه گروه خوبی بود و حالا که به ظاهر برای منافع آمریکا کار نمی کند گروه بدی است.
یا مثلا سازمان مجاهدین خلق زمانی چون پایبند دیدگاه های افراطی چپ بود و با آمریکا مخالف بودند بد بودند ولی همین که ایدئولوژی های چپ خود را کنار گذاشتند و در راستای منافع آمریکا فعال شدند دیگر از لیست تروریستی خارج شدند و به تروریست خوب تبدیل شده اند.
یا مثلا حزب کارگران کردستان موسوم به پ ک ک، علیرغم اینکه بر علیه منافع متحد استراتژیک آمریکا (ترکیه) در ناتو فعالیت می کند ولی چون منافع آمریکا را تامین می کند مورد حمایت آمریکا می باشد.
اصلا چرا دور می روید، مگر آمریکایی ها در جنگ جهانی دوم با نازی ها نجنگیدند و برای دهه ها ادعا نکردند که در حال مبارزه با نژاد پرست ها ونازی ها هستند و هر کسی که وابسته به این گروه ها بود را تروریست قلمداد می کردند.
امروزه که در حال حمایت بی چون و چرا از نئونازی ها در اروپا و اوکراین هستند.
در حالی که مردم آمریکا با مشکلات عدیده اقتصادی مواجه هستند دولت آمریکا پول مالیات دهندگان آمریکایی را خرج نئونازی های اوکراین می کند، این را هم من نمی گویم بلکه خودشان می گویند و می توانید به سخنان دونالد ترامپ و دیگر نمایندگان کنگره آمریکا در اعتراض به هزینه کردن 40 ملیارد دلاری آمریکا برای نئونازی های اوکراین برگردید.
در حالی که ایالات متحده با هزینه کرد 7500 ملیارد دلاری خود در منطقه خاورمیانه مجبور شده با آشفتگی ازاین منطقه خارج شود اینبار می بینیم که سیاست مداران آمریکایی به دنبال هزینه کردن مجدد صدها ملیارد دلار در شرق اروپا می باشند، نه برای اینکه صلح برقرار گردد، بلکه برای اینکه جنگ و خونریزی شعله ور تر شود.
بنزین - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.08.2022
چطور بنزین قاچاق از ایران سر از افغانستان درمی‌آورد؟
طبق اظهار نظر یک ماه پیش آقای ترامپ "به دلیل وجود فساد بی نهایت افسار گسیخته در اوکراین احتمالا بخش بزرگی از این 40 ملیارد دلار به حساب های بانکی فاسدین اوکراین که با پسر جو بایدن دوست هستند واریز خواهد شد".
امروزه هم آمریکایی ها مدعی می باشند با طالبان قول و قرار داشتند که تروریست ها را راه ندهد، کدام تروریست ها، تروریست های خوب یا تروریست های بد؟
شاید اینهایی که طالبان راه داده اند همان تروریست های خوب باشند که در راستای منافع آمریکا فعالیت می کنند.
مگر القاعده همان گروهی نبود که با هماهنگی مجامع اطلاعاتی آمریکا زمینه لشکر کشی آمریکا به افغانستان را فراهم کرد؟
هنوز این سوال پاسخ داده نشده که حمله ادعایی القاعده به برج های دوقلو آیا به نفع آمریکا بوده و یا به ضرر آن؟
اگر به نفع آمریکا نبوده چرا دولت های آمریکا حاضر شدند 7500 ملیارد دلار خرج کنند تا در افغانستان باقی بمانند؟
آیا اسامه بن لادن و یا ایمن الظواهری 7500 ملیارد دلار ارزش داشتند؟
کافی بود آمریکایی ها یکی دو ملیارد دلار به خود طالبان می دادند تا سر همه آنهایی را که می خواهند برایشان بیاورند.
یا با 1000 دلار در افغانستان می توانستند هر کسی را که می خواهند ترور کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала