روسیه در اقیانوس هند و دریای سرخ پایگاه دريایى ایجاد مى کند

© Sputnik / Vitaliy Ankov / ورود به گالری تصاویرروسیه قصد دارد برای ناوگان خود در اقیانوس هند و دریای سرخ پایگاه ایجاد کند
روسیه قصد دارد برای ناوگان خود در اقیانوس هند و دریای سرخ پایگاه ایجاد کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.07.2022
Telegram
روسیه قرار است نقاط پشتیبانی دریایی در دریای سرخ و اقیانوس هند ایجاد کند.
به گزارش اسپوتنیک، روسیه قرار است نقاط پشتیبانی لجستیکی برای ناوگان نیروی دریایی در دریای سرخ و اقیانوس هند ایجاد کند. این در دکترین دریایی که در 31 ژوئیه توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امضا شد، بیان شده است.
این نقاط پشتیبانی لجستیکی در این مناطق برای حفظ و پشتیبانی حضور نیروی دریایی روسیه در خلیج فارس ضروری است. همچنین استفاده از زیرساخت های دولت ها این مناطق به نفع فعالیت های دریایی فدراسیون روسیه پیش بینی شده است.
علاوه بر این، نقاط پشتیبانی لجستیکی در خارج از کشور قرار است در منطقه آسیا و اقیانوسیه تشکیل شوند. این پایگاه ها برای اعزام نیروهای دریایی روسیه و همچنین برای نظارت بر امنیت در دریاها ضروری هستند.
در این دکترین توضیح داده می شود که فقدان تعداد کافی پایگاه در خارج از روسیه برای کشتی ها و نیروی دریایی یکی از خطرات اصلی برای فعالیت های دریایی است.
روز یکشنبه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، احکامی را امضا کرد که دکترین دریایی و منشور کشتی های نیروی دریایی روسیه را تایید کرد.
مراسم امضا در ساختمان موزه دولتی تاریخ سنت پترزبورگ در قلعه پتروپاول قبل از شروع رژه اصلی نیروی دریایی برگزار شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала