مقابله حشد شعبی با حمله داعش در عراق

© REUTERS / Stringerدرگیری میان نیروهای حشد شعبی و داعشی ها در عراق
درگیری میان نیروهای حشد شعبی و داعشی ها  در عراق - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.07.2022
Telegram
حشد شعبی عراق با صدور بیانیه ای از مقابله با حمله بقایای گروه تروریستی داعش در استان دیالی این کشور خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، حشد شعبی اعلام کرد که یگانی از هنگ اول لشکر ۶۲ این نیروها روز چهارشنبه توانست حمله بقایای تروریست‌های داعش در شمال شرقی استان دیالی را دفع نماید.
حشد شعبی افزود که گروهی از بقایای تروریست‌های داعش قصد حمله به یک مرکز امنیتی در منطقه شروین را داشتند که نیروهای حشد با آنها به مقابله برخاستند.
این در حالی است که روز شنبه گذشته رژه نظامی نیروهای حشد شعبی عراق در استان دیالی به مناسبت هشتمین سالگرد تأسیس آن، برگزار شد.
این مراسم در پایگاه نظامی شهید ابومنتظر المحمداوی در استان دیالی و با حضور برخی از دیگر تشکیلات نظامی وزارت دفاع و کشور و دستگاه مبارزه با تروریسم عراق برگزار شد.
اعتراضات گسترده در بغداد - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.07.2022
اعتراضات گسترده در بغداد+عکس و ویدیو
حشد شعبی همچنین در جریان این رزمایش از سیستم‌های هدایت و کنترل پهپادهای خود که به دست نیروهای عراقی تولید شده، رونمایی کرد.
مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر به عنوان فرمانده کل قوا نیز در جایگاه و در کنار شخصیت‌های نظامی حضور یافت. در ابتدای رژه نیز تصویر شهید ابومهدی المهندس از روبروی جایگاه عبور داده شد.
فالح الفیاض رئیس هیأت حشدشعبی عراق چهارشنبه شب در سخنانی گفت که این نیروها از زمان تأسیس خود عامل مثبتی در حمایت از عراق بودند و حشدشعبی در جلوگیری از کشیده شدن این کشور به سمت جنگ داخلی ایفای نقش می‌کند.
فالح الفیاض در گفتگو با المیادین تاکید کرد: حشدشعبی ضامن صلح داخلی و جلوگیری از سوق یافتن به سمت جنگ داخلی در عراق است و در هر نزاع سیاسی داخلی به عنوان طرف سوم عمل خواهد کرد و حامی مردم و حاکمیت عراق است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала