وزیر اطلاعات ایران: چندین عملیات موفق علیه رژیم صهیونیستی انجام شده است

© Fotolia / Borna Mirahmadianوزیر اطلاعات ایران: چندین عملیات موفق علیه رژیم صهیونیستی انجام شده است
وزیر اطلاعات ایران: چندین عملیات موفق علیه رژیم صهیونیستی انجام شده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.07.2022
Telegram
سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات ایران گفت: در ماه‌های اخیر موفق شده ایم به جز مقابله با توطئه‌ های رژیم صهیونیستی تعدادی عملیات موفق نیز علیه این رژیم انجام دهیم که نشان دهنده قدرت امنیتی جمهوری اسلامی است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست وزیر و جمعی از مدیران حقوقی وزارت اطلاعات با بیان این که این جمع، جمعی است که نقش موثری در امنیت کشور دارد، گفت: اگر خدای نکرده امنیت به هر شکلی خدشه دار شود زندگی مردم هم در بعد معنوی و هم مادی دچار اختلال می شود به خصوص امنیت پایدار در منطقه ای که کانون بحران هاست.
وی با اشاره به اقدامات امنیتی و نظامی آمریکا و اسرائیل در منطقه و علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: برخلاف ادعاهای برخی انقلابی‌های پشیمان شده، واقعیت این است که منطق انقلاب ما فرهنگی بود و اساسا برگ برنده ما این بود که هیچ مسئله امنیتی نداشته باشیم اما طراحی دشمن به نحوی بود که از همان ابتدا، انقلاب اسلامی را در عرصه‌های مختلف امنیتی و نظامی درگیر کرد.
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان به خصوص آمریکا و اسراییل مطمئن بودند که در مقابل قدرت فرهنگی ملت ایران قدرتی ندارند و براساس حساب و کتابی که انجام دادند تصورشان این بود که می‌توانند کار ما را در جنگ تحمیلی تمام کنند اما مجاهدت مردم ایران این تصور آنها را باطل کرد.
وی اضافه کرد: امروز و از پی سا‌ل ها تقابل نظامی و امنیتی دشمنان با جمهوری اسلامی، در بحث امنیت کشور با وجود اتفاقاتی که هر کدام می‌توانست کشوری را از پای در‌ بیاورد اما دستاورد و کارنامه امنیتی ما عالی است و کارنامه دفاعی و امنیتی خود را با افتخار سر دست می‌گیریم هرچند باید بپذیریم که در حوزه اقتصادی کارنامه قابل قبولی نداریم‌ و خجالت زده مردم هستیم. عرصه جنگ اقتصادی علیه ایران دارای جزئیات میدان یک جنگ واقعی است.
وی در ادامه با اشاره به جنگ اقتصادی که علیه ملت ایران در جریان است گفت: براساس گزارش‌ هایی که به دست ما می‌رسد، عرصه طراحی شده علیه ایران صحنه واقعی یک جنگ است و به صورت جزیی در بخش‌ های مختلف دشمن درحال رصد و ضربه زدن به حوزه های اقتصادی کشور است.
وی همچنین از جنگ شناختی و رسانه‌ای به عنوان دومین عرصه نبرد دشمن با ملت ایران نام برد و گفت: در این جنگ دشمن در حال اجرای سناریویی است که هدف آن از بین بردن امید مردم به خصوص جوانان و القای حس بن‌ بست به آن هاست.
وی افزود: اگر همه بخش‌ های کشور دارای انسجام باشند و یک اولویت را دنبال کنند با توجه به ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد، در یک برنامه مدون میان مدت می‌توان ثبات اقتصادی را در کشور ایجاد کرد به نحوی که مردم این تحول را به خوبی احساس کنند.
رئیس قوه مقننه تاکید کرد: برای مقابله با جنگ شناختی و رسانه ای که در جریان است ما به جهاد تبیین نیاز داریم و برای موفقیت در بخش‌های مختلف و حل مشکلات گوناگون کشور نیازمند جهاد تصمیم نیزهستیم.
سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات ایران نیز گفت: در ماه‌های اخیر چند عملیات موفق علیه رژیم صهیونیستی انجام شده است.
در این نشست همچنین وزیر اطلاعات در سخنانی با اشاره به توطئه‌ها و اقدامات دشمنان به خصوص اسرائیل و گروهک‌های تروریستی علیه امنیت جمهوری اسلامی از موفقیت‌های چشمگیر در برهم زدن و خنثی کردن این توطئه‌ها گزارشی ارائه کرد.
خطیب با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات وزارت اطلاعات برای پیگیری مطالبات و خواسته‌های به حق مردم برای حل مشکلات گفت: اگر امروز شاهدیم که دشمن با همه اقداماتی که انجام می‌دهد نمی‌تواند از مطالبات مردم برای ضربه زدن به امنیت کشور استفاده کند، یکی از دلایلش رویکرد مردمی وزارت اطلاعات و دولت است که در تعامل با مردم امنیت پایدار در کشور وجود دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала