ترکیه: برای عملیات نظامی در سوریه از احدی اجازه نمی گیریم

© AP Photo / Emrah Gurelابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه
ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.07.2022
Telegram
سخنگوی رئیس جمهوری ترکیه اذعان کرد: عملیات نظامی می‌تواند طبق ارزیابی‌ های ما از خطرات امنیتی که ترکیه را تهدید می‌کند، در هر زمانی انجام شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از النشره، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، اظهار داشت: ما برای انجام عملیات نظامی در شمال سوریه از کسی اجازه نخواهیم گرفت و مجبور نیستیم زمان انجام این عملیات را به کسی اطلاع دهیم.
کالین ادامه داد: این عملیات می‌تواند طبق ارزیابی‌ های ما از خطرات امنیتی که ترکیه را تهدید می‌کند، در هر زمانی انجام شود.
این در حالی است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، پیشتر تأکید کرده بود که پرونده عملیات نظامی در شمال سوریه تا رفع نگرانی‌ های امنیت ملی این کشور در دستور کار باقی خواهد ماند.
اردوغان همچنین گفت که ترکیه از ایران و روسیه انتظار دارد در مبارزه علیه گروه‌ های تروریستی و دور رانده آنها تا عمق ۳۰ کیلومتری خاک سوریه در کنار کشورش باشند و اقدام گروه‌ های تروریستی مبنی بر برافراشتن پرچم سوریه بر مواضع خود نمی‌تواند ارتش ترکیه را فریب دهد.
وی روز گذشته نیز در سخنانی اعلام کرد که جنگ علیه تروریسم از مهمترین موضوعاتی بوده که او در نشست اخیر تهران درباره آن رایزنی کرده است. اردوغان مدعی شد که سوریه به ویژه در مناطق غربی و شرقی رود فرات به کانون تروریسم تبدیل شده است و به همین علت ایران و روسیه باید موضع خود را در قبال این مسئله اعلام کنند.
این در حالی است که همه طرف‌ های منطقه‌ و بین المللی از جمله ایران درباره حمله احتمالی ترکیه به شمال سوریه هشدار داده و این اقدام را در راستای تضعیف تلاش‌ ها برای برقراری ثبات و امنیت در منطقه عنوان کرده اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала