میلیاردها تومان مالیات سیگاری‌ها در ایران

سیگار - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.07.2022
Telegram
رسانه: مالیات بر سیگار یکی از انواع مالیات بر ارزش افزوده مصرف کالا و خدمات است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایسنا"، مالیات بر سیگار یکی از انواع مالیات بر ارزش افزوده مصرف کالا و خدمات است. براساس عملکرد سه ماهه درآمدهای مالیاتی در سال‌ جاری، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات از مصرف سیگار اخذ شده است.
بررسی عملکرد سه ماهه درآمدهای مالیاتی سال جاری نشان می‌دهد که معادل ۲۹۱ میلیارد و ۴۶۲ میلیون تومان مالیات از فروش سیگار دریافت شده است.
مالیات بر سیگار یکی از انواع مالیات بر ارزش افزوده (مصرف کالا و خدمات) است که در قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده، انواع سیگار و محصولات دخانی به شرح زیر مشمول مالیات و عوارض شدند:
سبگار الکترونیکی - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.05.2022
آیا بین اضافه وزن و ترک سیگار ارتباط وجود دارد؟
سیگار، توتون پیپ و تنباکوی تولید داخلی، ۲۵ درصد، سیگار، توتون پیپ و تنباکوی تولید داخلی با نشان بین‌المللی که فهرست آنها هر سال توسط وزارت صمت تهیه و با تصویب هیئت وزیران ابلاغ می‌شود، ۴۰ درصد.
سیگار، توتون پیپ و تنباکوی وارداتی؛ ۶۵ درصد، توتون خام وارداتی؛ ۱۰ درصد، توتون فرآوری‌شده وارداتی؛ ۳۵ درصد.
این نرخ‌های تعیین شده از سال دوم اجرای قانون، هر سال پنج واحد درصد افزایش می‌یابند تا زمانی که نرخ مذکور برای انواع سیگار و محصولات دخانی، توتون پیپ و تنباکوی تولید داخلی به ۵۵ درصد، برای تولیدات داخلی با نشان بین المللی به ۹۵ درصد و برای انواع سیگار و محصولات دخانی، توتون پیپ و تنباکوی وارداتی به ۱۲۵ درصد برسد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала