مقام ایرانی: ونزوئلا 1 میلیون هکتار زمین کشاورزی در اختیار ایران قرار داده است

© Photo / Soheil Ghanbarzadehمقام ایرانی: ونزوئلا 1 میلیون هکتار زمین کشاورزی در اختیار ایران قرار داده است
مقام ایرانی: ونزوئلا 1 میلیون هکتار زمین کشاورزی در اختیار ایران قرار داده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.07.2022
Telegram
معاون اقتصادی وزیر کشور ایران: اینکه ونزوئلا زمین کشاورزی در اختیار ایران قرار می دهد، نشان‌دهندۀ این است که ایران قوی و بزرگ به سطحی از تبادلات دانشی رسیده است که کشورهای دیگر سراغ آن می‌آیند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محسن کوشش‌تبار، معاون اقتصادی وزیر کشور ایران گفت: اگر ما امروز شاهد این هستیم که در ونزوئلا 1میلیون (هکتار) زمین کشاورزی در اختیار ایران قرار می‌گیرد آن هم در وضعیتی که ما می‌بینیم مشکل ذخایر استراتژیک در دنیا وجود دارد، نشان‌دهندۀ این است که ایران قوی و بزرگ به سطحی از تبادلات دانشی رسیده است که کشورهای دیگر سراغ آن می‌آیند که این موضوع قطعاً نشان‌دهندۀ دانش فنی همین شرکت‌های دانش‌بنیان است که در سطح بین‌المللی هم بروز دارد.
معاون اقتصادی وزیر کشور ایران در خصوص آیین‌نامه واردات خودرو نیز گفت: تا جایی که بنده مطلع هستم، کار کارشناسی برای نحوۀ اجرایی شدن این طرح در دولت در حال انجام است و همکاران ما در دولت روی آن کار می‌کنند و به‌محض نهایی شدن، جزئیات طرح علنی خواهد شد. به‌نظر می‌رسد طولانی شدن ابلاغ این آیین‌نامه به‌دلیل حساسیت بالای آن است چرا که به هر حال اگر درست به این موضوع پرداخته نشود می‌تواند از فرصت به تهدید تبدیل شود.
معاون اقتصادی وزیر کشور ایران با بیان اینکه تقویت معیشت مرزنشینان و به‌ویژه ملوان‌ها در دستور کار دولت است؛ گفت: آیین‌نامه سامان‌دهی واردات "ته‌لنجی" هنوز تکمیل نشده است.
وی افزود: بسیار لازم بود که آیین‌نامۀ ساماندهی ته‌لنجی‌ها و حتی کولبری‌ها تکمیل شود که این امر با محوریت ستاد مبارزه با قاچاق کالا شروع شده است، اما وزارت کشور هم نقش بسیار جدی کنار دیگر سازمانها داشته است و کار بسیار جدی در این خصوص انجام شده اما هنوز تکمیل نشده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала