وزیر بهداشت ایران: کرونا تا مدتها در جهان باقی خواهد ماند

CC BY 4.0 / IRNA / بهرام عین‌الهی
بهرام عین‌الهی - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.07.2022
Telegram
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفت: کرونا تا مدتها در جهان باقی خواهد ماند و ممکن است در مقاطعی شدت و ضعف پیدا کند، اما مانند ویروس آنفلوآنزا تا مدتها وجود خواهد داشت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، بهرام عین اللهی یکشنبه شب در گفتگویی تلویزیونی با موضوع "کارنامه یک ساله وزارت بهداشت و اجرای طرح ملی دارویار" با بیان اینکه سویه جدید اُمیکرون حدود ۱۸ برابر انتشار بیشتری نسبت به سویه‌های گذشته دارد، افزود: یکی از مشکلات جهانی، ساده انگاری درباره همه گیری کرونا است و احساس می‌شود مردم از محدودیت‌ها خسته شده‌اند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران تاکید کرد: ایمنی واکسن همیشگی نیست و آنتی بادی واکسن‌ها تا مدتی می‌تواند در مقابل کرونا مقاومت کند. بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم که دُز یادآور را تزریق کنند.
عین اللهی افزود: زمانی که وضعیت کرونایی به قرمز نزدیک می‌شود، شیوه نامه‌های بهداشتی باید بیشتر رعایت شود.
وی با بیان اینکه از آذر سال گذشته هیچ واکسن خارجی وارد کشور نشده است، یادآور شد: در حال حاضر به اندازه کافی واکسن ذخیره داریم. از زمانی که ورود موج هفتم را احساس کردیم، تعداد مراکز واکسیناسیون افزایش یافته است.
ابتلای تعداد زیادی از پرستاران در ایران به کرونا: رقم جدید - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.07.2022
افزایش ۴۰ درصدی فوتی‌ های کرونا طی یک هفته در ایران
عین اللهی در ادامه با تاکید بر اینکه همه ایرانیان در قالب طرح دارویار، بیمه هستند، گفت: بیماران مزمن ٢ بار بدون مراجعه پزشک می‌توانند داروی خود را دریافت کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران یادآور شد: سازمان برنامه بودجه ۴ هزار میلیارد تومان در ابتدای طرح دارویار تخصیص داد که ٢ هزار میلیارد پرداخت شده و تا پایان هفته ٢ هزار میلیارد تومان دیگر پرداخت می‌شود.
وی، طرح دارویار را برای تشویق و شکوفایی تولید داخل عنوان کرد و گفت: ارز ترجیحی داروهای وارداتی قطع نخواهد شد و با اجرای طرح دارویار بیمارستان‌ها هم به تیتک متصل شدند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала