وعده نماینده مجلس ایران: سختی‌ها نهایتا تا آذر یا دی‌ماه سال جاری ادامه دارد

CC BY 4.0 / IRNA / وعده نماینده مجلس ایران: سختی‌ها نهایتا تا آذر یا دی‌ماه سال جاری ادامه دارد
وعده نماینده مجلس ایران: سختی‌ها نهایتا تا آذر یا دی‌ماه سال جاری ادامه دارد - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.07.2022
Telegram
امیرآبادی فراهانی: دولت همین الان ماهانه 150 هزار میلیارد ریال بدهی دولت قبل را پرداخت می‌کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مجلس ایران اعلام کرد: دولت قبل، اسکناس چاپ می‌کرد و ارز را از دیگران می‌خرید، اما دولت فعلی این کار را نکرد، چون ابرتورمی که در ونزوئلا اتفاق افتاد، در ایران نیز به وجود می‌آمد.
وی افزود: حذف ارز 42 هزار ریالی مصوبه مجلس بود، که دولت آن را اجرا کرد، از این رو باید با دولت همراه شویم و نگوییم که دولت همه چیز را گران کرده است. ما باید مسئولیت را به عهده بگیریم، دولت قانونی را که مجلس تصویب کرده، به اجرا گذاشته است، دست دولت هم درد نکند چون آینده خوبی در انتظار اقتصاد کشور است.
امیرآبادی فراهانی همچنین با بیان اینکه دولت همین الان ماهانه 150 هزار میلیارد ریال بدهی دولت قبل را پرداخت می‌کند گفت: اگر این بدهی داده نشود، اسکناس بدون پشتوانه‌ای که در دولت قبل چاپ شده، باعث بالا رفتن نرخ تورم می‌شود. با این برنامه اقتصادی که دولت پیش گرفته، حتی اگر برجام هم شکل نگیرد، نرخ تورم سال آینده به 30 درصد و در سال 1403 نیز به 12 درصد خواهد رسید.
وی یادآور شد: دولت 600 هزار میلیارد ریال از محل هدف‌مندی یارانه‌ها پیش‌بینی کرد که رشد هشت درصدی اقتصاد را انجام دهد، نهایتا تا آذر یا دی‌ماه سال جاری سختی‌ها ادامه دارد، ولی شرایط اقتصادی خوبی را تجربه خواهیم کرد.
نماینده قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعتبار 210 هزار میلیارد ریالی سال 97 شهرداری‌های کشور گفت: هفت هزار میلیارد ریال از این اعتبار را برای شهرداری قم گرفتیم، و پول طرح‌هایی که هم اکنون در قم انجام می‌شود نیز بخشی از این اعتبار است، که ما نمایندگان مجلس آن را پیگیری کردیم. بخش عمده‌ای از شهرداری‌های کشور درگیر حقوق‌های روزمره هستند، ولی شهرداری قم، طرح‌ها را انجام می‌دهد، و ما نیز تلاش می‌کنیم، بودجه کافی برای استان بیاوریم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала