نماینده تهران در مجلس: رابطه برادرانه ایران با روسیه و دیگر کشورها به آمریکا ربطی ندارد

© Photo / IRNAسردار اسماعیل کوثری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی
سردار اسماعیل کوثری،  نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی  - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.07.2022
Telegram
سردار اسماعیل کوثری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد ما ۴۰ سال است که خودمان تصمیم می گیریم و بر اساس همین تصمیمات سیاست خارجی خودمان را مشخص می کنیم و رابطه برادرانه ایران با روسیه و دیگر کشورها به آمریکا ربطی ندارد.
به گزارش اسپوتنیک، این سخنان در جواب اظهارات رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ایراد شد که اخیرا نسبت به نزدیک شدن ایران و روسیه واکنش نشان داده و گفته "ایران باید بین احیای برجام و ایستادن کنار روسیه یکی را انتخاب کند."
اسماعیل کوثری در واکنش به این اظهارنظر رابرت مالی گفت: آمریکایی‌ها همیشه دست پیش را می گیرند که پس نیفتند. آنها خیال می کنند، الان نیز همان وضعیت بعد جنگ جهانی دوم بر جهان حاکم است و آمریکا قدرت بلامنازع جهان محسوب می شود بنابراین آمریکایی ها همیشه می خواهند با کشورها تحکمی برخورد کنند.
آمریکا تهدید کرد اگر ایران به روسیه پهپاد تحویل دهد تحریم خواهد شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.07.2022
آمریکا تهدید کرد اگر ایران به روسیه پهپاد تحویل دهد تحریم خواهد شد
وی با بیان اینکه ۷۰ سال از جنگ جهانی دوم می گذرد و دیگر از آمریکای قدیم آثاری نمانده که بخواهد عرضه اندام کند، افزود: با وجودی که همان زمان نیز ما توافق برجام را قبول نداشتیم اما ایران به تمام تعهدات برجامی‌اش همان ابتدا عمل کرد، در حالیکه آمریکا از برجام خارج شد چون ترامپ فکر می کرد هنوز می توان با قلدری، گردن کشی و زورگویی در دنیا رفتار کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آمریکایی ها حالا باید جواب دهند، چرا از توافق برجام خارج شدند. ایران هیچ گاه از برجام خارج نشد و بند به بند تعهداتش جامه عمل پوشاند. هر کشوری بخواهد با ایران ارتباط بگیرد این کار در قالب روابط برادرانه انجام می شود و به آمریکا ربطی ندارد.
کوثری افزود: ما ۴۰ سال است که خودمان تصمیم می گیریم و بر اساس همین تصمیمات سیاست خارجی خودمان را مشخص می کنیم، آمریکایی ها هم بی ربط این حرف ها را می زنند و نمی توانند بگویند ایران بین این دو یکی را باید انتخاب کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала