گزارش و تحلیل

شناسایی ۷۹۱۵ بیمار جدید کووید۱۹ در ایران

© Sputnik / Vladimir Astapkovich / ورود به گالری تصاویرکرونا در ایران
کرونا در ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.07.2022
Telegram
آمار مبتلایان به کرونا در جمهوری اسلامی ایران طی روز های گذشته افزایش یافته است و مسئولان بهداشتی و درمانی این کشور از افزایش مراجعات به بیمارستان‌ ها و بستری‌‌ شدن تعداد زیادی از بیماران در برخی از استان‌ ها خبر می‌دهند، این گفته ها با آمار رسمی وزارت بهداشت ایران نیز اهمیت دارد.
بنا بر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر چهارشنبه ۲۹ تیرماه هفت هزار و ۹۳ بیمار جدید شناسایی شدند و ۳۲ بیمار نیز جان باختند.
دکتر بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نیز اوایل هفته جاری اعلام کرده بود که ایران وارد "موج هفتم" شیوع بیماری کووید۱۹ شده است و این نشان دهنده ی آغاز شرایط بحرانی کرونا در ایران است.
دکتر محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت نیز برای کنترل و مهار بیماری کرونا، دو برنامه مشخص و واضح شامل پوشش واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌ های بهداشتی را برشمرد.
از سوی دیگر مسعود یونسیان، دبیر کمیته ایمن‌شناسی ستاد کرونا، امروز با اشاره به روند افزایشی زیرسویه جدید اُمیکرون موسوم به "بی‌اِی۵" هشدار داد که در صورت انجام ندادن "اقدامات عاجل" شرایط موج هفتم کرونا در کشور با شش موج پیشین متفاوت خواهد بود.
نکته ی قابل توجه دیگر نیز بیانیه ی سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران از بازگشت محدودیت‌ های کرونایی برای مسافران هنگام ورود به این کشور است.
میراکبر رضوی، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت، مسافرانی که قصد ورود به ایران را دارند باید تست منفی "پی‌سی‌آر" یا گواهی سلامت الکترونیکی مبنی بر تزریق دو دوز واکسن کرونا را ارائه دهند.
بهرام عین‌ اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.07.2022
درخواست وزیر بهداشت ایران برای تزریق دز یادآور واکسن کرونا
به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:
تا کنون ۶۴ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۹۵۱ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۹۴ هزار و ۸۳۵ نفر دُز دوم و ۲۸ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۶ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۱ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۷۹۲ دُز رسید.
در شبانه روز گذشته ۱۱۰ هزار و ۶۹۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
از دیروز تا امروز ۳۰ تیرماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷۹۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۱۹۸ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۵۵۰ نفر رسید.
متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۵۹۳ نفر رسید.
خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون ۷۱ هزار و ۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
۷۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۵۲ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۶۵۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
در حال حاضر ۱۵ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۵ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала