روسیه مقصد محصولات دانش‌ بنیان ایرانی در حوزه ICT

© AP Photo / Ivan Sekretarevروسیه مقصد محصولات دانش‌ بنیان ایرانی در حوزه ICT
روسیه مقصد محصولات دانش‌ بنیان ایرانی در حوزه ICT - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.07.2022
Telegram
شرکت‌ های بزرگ حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات ایرانی، محصولات دانش‌ بنیان صنایع مخابراتی، دیجیتال و نرم‌ افزار خود را به روسیه و حوزه اورآسیا صادر خواهند کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای ایران از مسکو، ۳۶ شرکت بزرگ ایرانی و روسی با برگزاری چند دور نشست بی‌واسطه در مسکو، راه‌ های توسعه همکاری‌ ها و تبادل تجربیات در زمینه "آی‌ سی‌ تی" را بررسی کردند.
۳۶ شرکت بزرگ ایرانی و روسی، که در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات فعال هستند، با برگزاری چند دور نشست بی‌واسطه در مسکو، راه‌های توسعه همکاری‌ها و تبادل تجربیات در زمینه "آی‌سی‌تی" را بررسی کردند.
در مذاکرات رو در رو بین شرکت‌ های دو کشور، چندین سند همکاری در زمینه صادرات محصولات فناورانه ایرانی به روسیه، از جمله در زمینه صنایع مخابراتی، نرم‌ افزار، سخت‌ افزار و دیجیتالی به امضا رسید، تا پس از خروج شرکت‌ های غربی از روسیه، از این پس محصولات باکیفیت ایرانی جای نمونه‌ های اروپایی و آمریکایی را در بازار روسیه پر کنند.
ویچسلاو گرکوف، مدیر فناوری شرکت روس‌ سورستال روسیه پس از امضای تفاهم‌ نامه با شرکت متناظر ایرانی گفت: ایران در حوزه فناوری مخابراتی سرآمد است و ما با انعقاد قرارداد بلندمدت، همکاری دوجانبه را توسعه خواهیم داد.
واسیلی بوژا، نماینده هلدینگ ارتباطات، هوش‌ مصنوعی و نرم‌ افراری روس‌ دیتا نیز گفت: تبادل تجربه بین ایران و روسیه برای ما جذاب و ارزشمند است و با تفاهم‌ های انجام شده، به زودی در حوزه‌ های مختلف همکاری‌ های خود را تقویت می‌کنیم.
آندرِی یاکیموف، معاون همکاری‌ های شرکت ارتیاطات بین‌ الملل مسکو نیز گفت: در نشست‌های دوجانبه با شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی، تاکنون ۳ سند همکاری امضا شده و سند دیگری نیز در آستانه نهایی شدن است.
آقامیری، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران نیز با اشاره به توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در حوزه "آی‌سی‌تی" گفت: مجموعه شرکت‌های ایرانی که برای انعقاد اسناد همکاری با شرکت‌های روسی به مسکو آمده‌اند، دانش و توانمندی روز دنیا را در اختیار دارند و محصولات این شرکت‌ها در عرصه بین‌المللی قابل رقابت است.
روز چهارشنبه همچنین، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان برای رایزنی و مذاکره با وزیر ارتباطات، مخابرات و دیجیتال روسیه به مسکو سفر خواهد کرد.
امضاء اسناد همکاری بین دو وزارتخانه و بررسی راه‌های توسعه و تعمیق همکاری‌ های دو کشور در حوزه فناوری ارتباطات، به ویژه در شرایط جدید بین‌المللی، محور گفتگو‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در روسیه خواهد بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала