رد درخواست زلنسکی برای سخنرانی در مرکوسور

رد درخواست زلنسکی برای سخنرانی در مرکوسور
رد درخواست زلنسکی برای سخنرانی در مرکوسور - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.07.2022
Telegram
بلوک تجاری مرکوسور در آمریکای لاتین، درخواست ولودیمیر زلنسکی را برای سخنرانی در نشست آتی این بلوک که به میزبانی پاراگوئه برگزار خواهد شد، رد کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری آناتولی، این بلوک تجاری موسوم به "مرکوسور" که شامل آرژانتین، برزیل، پاراگوئه و اروگوئه است، روز چهارشنبه اعلام کرد که درخصوص درخواست ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین جهت سخنرانی در نشست این بلوک به توافق نرسیدند.
رائول کانو ریکیاردی معاون وزیر روابط اقتصادی و ادغام پاراگوئه در کنفرانس خبری در خصوص اینکه کدام یک از کشورها به درخواست زلنسکی رای منفی دادند، اظهار نظر نکرد اما گفت: به هیچ اجماعی نرسیدیم.
زلنسکی پیشتر علاقه خود را نسبت به سخنرانی در نشست این بلوک که امروز (پنجشنبه) قرار است در پاراگوئه برگزار شود، نشان داده بود.
ولودیمیر زلنسکی از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین، در نشست‌ های مختلفی از جمله ناتو، گروه ۷ و سازمان ملل سخنرانی کرده است.
جولیو سزار آریولا وزیر امور خارجه پاراگوئه، در تاریخ ۶ ژوئیه گفته بود: رئیس‌ جمهور زلنسکی می‌خواهد با کشورهای عضو مرکوسور در روز نشست این بلوک که به میزبانی پاراگوئه برگزار خواهد شد، صحبت کند.
وی در حال حاضر گفت: هنوز رایزنی با کشورهای عضو ادامه دارد. اگر اتفاق‌ نظر وجود نداشته باشد، دیدار مجازی با زلنسکی انجام نخواهد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала