احضار کاردار موقت سفارت آرژانتین به وزارت خارجه ایران

© Photo / IRNAوزارت امور خارجه ایران
وزارت امور خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.07.2022
Telegram
کاردار موقت سفارت آرژانتین به وزارت امور خارجه ایران احضار و مراتب اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران به دولت این کشور، به وی ابلاغ شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، به دنبال اعمال محدودیت برای خروج پنج نفر از اتباع ایرانی خدمه هواپیمای باری ونزوئلا در آرژانتین، کاردار موقت سفارت آرژانتین در تهران روز گذشته (سه شنبه) از سوی رئیس اداره دوم آمریکا وزارت امور خارجه ایران احضار و مراتب اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران به دولت آرژانتین، به وی ابلاغ شد.
در این دیدار، ضمن تاکید بر بی اساس بودن اتهامات وارده و غیرقابل قبول بودن روند طولانی دوره تحقیقات قاضی آرژانتینی برای بررسی وضعیت هواپیما و اتباع ایرانی، تصریح شد که وضعیت هواپیمای ونزوئلایی و اتباع ایرانی خدمه این هواپیما در چارچوب قوانین بین المللی و کنوانسیون های هوانوردی کاملا قانونی بوده و از این بابت هیچگونه ادعایی نسبت به اتباع ایرانی وجود ندارد.
ممنوع شدن پروازهای «ماهان‌ایر» به ایتالیا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.06.2022
هواپیمای توقیفی در آرژانتین به ماهان تعلق ندارد
در این ارتباط، مراتب نگرانی شدید دولت ایران و نیز خانواده‌های خدمه ایرانی نسبت به ادامه وضعیت توقیف مدارک سفر و محدودیت خروج آنان از کشور که مصداق نقض حقوق بشر است، اعلام و بر ضرورت رفع فوری محدودیت خروج آنها تاکید بعمل آمد.
رئیس اداره دوم آمریکا وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد دولت جمهوری اسلامی ایران در چارچوب وظایف ذاتی خود مصمم به دفاع از حقوق اساسی ایرانیان و آزادی آنهاست و در این ارتباط، از دولت آرژانتین درخواست می‌کند به وظایف و مسئولیتهای خود جهت رفع محدودیتها و تسهیل خروج فوری پنج خدمه ایرانی اقدامات فوری و لازم را به عمل آورد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала