محمود عباس برای صلح با اسرائیل اعلام آمادگی کرد

© Photo / IRNAمحمود عباس برای صلح با اسرائیل اعلام آمادگی کرد
محمود عباس برای صلح با اسرائیل اعلام آمادگی کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.07.2022
Telegram
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در کنفرانس خبری با رئیس جمهور رومانی در بخارست، از آمادگی برای ورود به روند صلح با تل‌آویو بر اساس قوانین بین‌المللی خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رأی الیوم، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در کنفرانس خبری با کالوس یوهانس، رئیس جمهور رومانی در بخارست، از آمادگی این تشکیلات برای ورود به روند صلح با تل‌آویو بر اساس قوانین بین‌المللی خبر داد.
محمود عباس از اسرائیل برای اجرای توافقنامه‌های امضا شده به عنوان مقدمه‌ای برای انتقال به روند سیاسی متکی به راه‌حل دو دولتی(فلسطینی-اسرائیلی) بر اساس مرزهای سال 1967 و قطعنامه‌های بین‌المللی و نیز پایان دادن به اشغالگری اسرائیل، درخواست کرد.
عباس گفت که وضعیت کنونی غیرقابل استمرار است و ما به برقراری تماس‌ها برای جلب حمایت بین‌المللی و ارائه راهکارهایی برای ممانعت از نابسامانی اوضاع، ادامه خواهیم داد زیرا فروپاشی راه‌حل دو دولتی ما را در برابر گزینه‌های دشوار و پیچیده قرار خواهد داد.
وی افزود که با وجود همه اینها ما آماده ورود به هر گونه تلاش‌های صلح یا طرح‌های ابتکاری مبتنی بر قوانین بین‌المللی هستیم تا به برقراری صلح و امنیت و ثبات برای همه در منطقه، پایان دادن اشغالگری اسرائیل و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی منجر شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала