در ایران چگونه سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها تأمین می‌شود؟

© Photo / IRNAنیروگاه حرارتی سیریک در ایران
نیروگاه حرارتی سیریک در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.07.2022
Telegram
کارشناس: با توجه به رکوردشکنی مصرف برق در تابستان، تمام تلاش شرکت ملی گاز برای تامین گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها انجام شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، محمدرضا جولایی، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اظهار داشت که برای عبور از تابستان و پیک مصرف برق در شرایط فعلی روزانه ۲۹۴ میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه ها تحویل می‌شود و سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها پایدار است.
وی در ادامه افزود: "با توجه به رکوردشکنی مصرف برق در تابستان، تمام تلاش شرکت ملی گاز برای تامین گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها انجام شده است. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، گاز تحویلی به نیروگاه‌ها در تابستان روزانه ۲۶۰ میلیون مترمکعب تعیین شده بود. با افزایش مصرف گاز، اکنون ۲۹۴ میلیون مترمکعب در روز به نیروگاه‌ها گازرسانی انجام می‌شود.
کنتور برق - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.07.2022
نصب رایگان شمارش‌گرهای برق در ایران
اکنون ۱۳ درصد بیشتر از برنامه مصوب گاز به نیروگاه‌ها تحویل می‌شود. مابقی سوخت موردنیاز نیروگاه‌ها برای تامین برق از سوخت‌های مایع و جایگزین در حال تامین است.
در حوزه تأمین سوخت پایدار نیروگاهی به دلیل گرمای هوا و تولید حداکثری برق بالغ بر ۳۰۹ میلیون معادل مترمکعب سوخت در نیروگاه‌ها مصرف می‌شود.
خوشبختانه با تلاش شبانه‌روزی کارکنان صنعت نفت چه در بخش تولید نفت و تولید گاز و چه در بخش‌های پالایش و توزیع سوخت، به‌خوبی تاکنون توانسته‌ایم سوخت جایگاه‌های بنزین و گازوییل و سوخت (گاز، گازوییل و مازوت) نیروگاه‌ها، را بدون هیچ‌گونه وقفه‌ای تأمین کنیم".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала