ژنرال بریتانیایی: گزینه ترور پوتین خیال باطل است

© Photo / Press Service of the Ministry of Defense of the Russian Federation / ورود به گالری تصاویرژنرال تونی راداکین رئیس ستاد دفاع انگلیس
ژنرال تونی راداکین رئیس ستاد دفاع انگلیس - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.07.2022
Telegram
رئیس ستاد دفاع انگلیس گمانه‌ زنی درباره اینکه حال رئیس‌ جمهوری روسیه مساعد نیست یا اینکه ممکن است مورد سوءقصد قرار بگیرد، خیال واهی دانست.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ژنرال تونی راداکین رئیس ستاد دفاع انگلیس، در مصاحبه با برنامه ساندی مورنینگ شبکه بی‌بی‌سی وان با این سوال مواجه شد که آیا ولادیمیر پوتین رئیس‌ جمهوری روسیه، که فوریه حمله به اوکراین را آغاز کرد، ممکن است "سرنگون شده" یا با "تغییر رژیم" مواجه شود یا خیر.
اما او گفت: فکر می‌کنم برخی از اظهارنظرها مبنی بر اینکه حال او خوب نیست یا اینکه واقعاً کسی می‌خواهد او را ترور ‌کند یا او را بیرون بیندازد، خیال خام و واهی هستند.
این نظامی انگلیسی افزود: ما به عنوان متخصصان نظامی، رژیم نسبتاً باثباتی را در روسیه می‌بینیم؛ رئیس جمهور پوتین توانسته است هر مخالفی را سرکوب کند. ما سلسله مراتبی را می‌بینیم که روی پوتین سرمایه‌ گذاری کرده است و بنابراین هیچکس در رأس آن انگیزه‌ای برای به چالش کشیدن رئیس جمهور پوتین ندارد و این ناراحت‌ کننده است.
وزارت دفاع روسیه از انهدام هیمارس آمریکایی خبر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.07.2022
وزارت دفاع روسیه از انهدام هیمارس آمریکایی خبر داد
تونی راداکین گفت: چالش روسیه از نظر اینکه "روسیه تهدید است" به طور بالقوه برای دهه‌ها ادامه خواهد داشت و نخست وزیر بعدی در لندن باید بداند که روسیه "بزرگترین تهدید" برای بریتانیاست. بنابراین وقتی از منظر نظامی به آن نگاه می‌کنید، بزرگترین تهدید روسیه و تمام جنبه‌هایش است. نیروهای زمینی آن به علت استهلاکی که در اوکراین می‌بینیم، احتمالا در کوتاه مدت تهدیدی نباشند. اما روسیه همچنان یک قدرت هسته‌ای خواهد بود، قابلیت‌ های سایبری دارد، قابلیت‌ های فضایی دارد و برنامه‌ های خاصی برای زیر دریا دارد و بنابراین می‌تواند تهدیدی برای کابل‌ های زیر آبی باشد که اجازه می‌دهند اطلاعات جهان به سراسر جهان منتقل شود.
همچنین او در مورد اینکه اگر هزینه‌های دفاعی به ۳ درصد تولید ناخالص داخلی افزایش یابد، نیروهای مسلح انگلیس چگونه خواهند بود، گفت: فکر می‌کنم که آنها حتی مدرن تر خواهند بود و قدرت بیشتری خواهند داشت و حتی تأثیر بیشتری در سراسر جهان می‌گذارند و این به وضوح انتخابی برای دولت است.
او در مورد سفر اخیر خود به کی‌یف هم گفت که ارتش اوکراین "کاملا" معتقد است که در جنگ پیروز خواهد شد. راداکین افزود: آنها قصد دارند کل قلمرو اوکراین را بازگردانند و روسیه‌ ای را می‌بینند که تقلا می‌کند، روسیه‌ای که طبق ارزیابی ما بیش از ۳۰ درصد از اثربخشی رزم زمینی خود را از دست داده است. این در واقع به معنای این است که ۵۰ هزار سرباز روسی در این درگیری کشته یا مجروح شده‌اند، نزدیک به ۱۷۰۰ تانک روسی منهدم شده، نزدیک به ۴۰۰۰ خودروی زرهی جنگی متعلق به روسیه منهدم شده است.
این نظامی انگلیسی در مورد نحوه اطلاع‌رسانی به نخست وزیر بعدی کشورش افزود: ما همیشه به آنها اطلاعات مختصری در مورد وضعیت فعلی ارائه می‌دهیم تا آنها بدانند که وضعیت نیروهای مسلح ما چیست. اوکراین و حمایتی که ما از اوکراین می‌کنیم، تحت کنترل است اما همچنین سعی می‌کنیم قدمی به عقب برداشته و تصویر تهدید گسترده‌ تری را ارائه دهیم. پس ما باید مسئولیت فوق‌ العاده‌ ای را که در قبال بریتانیا به ‌عنوان یک قدرت هسته‌ای دارند، به نخست‌ وزیر یادآوری کنیم و این بخشی از آغاز کار نخست‌ وزیر جدید بریتانیاست.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала