عاملان حمله مسلحانه به اتوبوس مسافربری اهواز دستگیر شدند +ویدئو

© Photo / IRNAدستگیری سارقان زورگیر در جنوب تهران
دستگیری  سارقان  زورگیر در جنوب تهران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.07.2022
Telegram
اعضای سه نفره یک باند سارق مسلح در اهواز متلاشی شد.
به گزارش اسپوتنیک، ویدئوهایی از یک سرقت مسلحانه در خوزستان که یک ماه پیش در خردادماه اتفاق افتاده بود از چند روز گذشته، بار دیگر در فضای مجازی به صورت گسترده منتشر و ادعا شده که این سرقت در ساعت‌های گذشته به وقوع پیوسته است.
سرهنگ سهراب حسین‌نژاد، رئیس اداره آگاهی فرماندهی انتظامی خوزستان در رابطه با این سرقت و باند مسلحی که اواخر خردادماه سال جاری به اتوبوس مسافربری در خوزستان حمله کرد گفت: «با اقدامات فنی پلیسی اعضای سه نفره یک باند سارق مسلح که اواخر خرداد ماه اقدام به سرقت وسایل مسافران یکدستگاه اتوبوس در محور اهواز - مسجد سلیمان کرده بودند دستگیر شدند. سارقان مسلح با پوشش پلیس وارد اتوبوس شده و با ایجاد ارعاب اقدام به سرقت اموال مسافران نمودند که به دلیل حساسیت موضوع، پیگیری شناسایی و دستگیری این سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.»
وی همچنین عنوان کرد: «با اقدامات تخصصی پلیسی در مرحله اول مخفیگاه ۲ تن از عوامل اصلی این سرقت شناسایی و دستگیر شدند که از محل اختفای این افراد یک عدد بیسیم، یک قبضه اسلحه کلانشینکف، فلاشر پلیسی، جلیقه ضد گلوله و یک پلاک انتظامی جعلی کشف شد. خودروی پژویی که سارقان به وسیله آن اقدام به سرقت کرده بودند نیز از مخفیگاه این سارقان کشف و توقیف شد.»
گفته می‌شود سارقان دستگیر شده سابقه‌دار بوده و تاکنون به چهار فقره سرقت مسلحانه و ۱۰ فقره سرقت به عنف اعتراف کرده‌اند ضمن اینکه این سارقان، سرقت از مسافران اتوبوس را در زمانی اجرا کرده‌اند که با قید وثیقه از زندان آزاد شده بودند.
سرقت مسلحانه که یک ماه پیش انجام شده، از روز جمعه گذشته (۲۴ تیرماه) بار دیگر در فضای مجازی استان به صورت گسترده منتشر و ادعا شده بود که این سرقت در ساعت‌های گذشته به وقوع پیوسته است. کاربران ضمن ابراز تاسف از اینکه سرقت در ایران بسیار زیاد شده است، عنوان می‌کنند در این روزهای آشفته‌ی اقتصادی و معیشتی که شهروندان ایرانی به سختی زندگی می‌کنند پس از این باید نگران امنیت مالی و چالی این چنینی باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала