کاهش قیمت برنج ایرانی

© Photo / IRNAبرنج ایرانی
برنج ایرانی  - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.07.2022
Telegram
دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی از کاهش ۱۰ هزار تومانی قیمت هر کیلوگرم برنج در شمال و تهران خبر داد و گفت: اکنون قیمت برنج شمال از پر محصول تا درجه یک در بازار بین ۷۰ تا ۱۱۰ هزار تومان است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، قاسمعلی حسنی در خصوص وضعیت بازار برنج، اظهار کرد: طی روزهای گذشته قیمت هر کیلوگرم برنج با کیفیت درجه یک در شمال کشور ۱۲۰ هزار تومان بود که در روزهای اخیر کاهش ۱۰ هزار تومانی داشت و به نظر می‌رسد شاهد تداوم کاهش قیمت‌ها آن باشیم.
وی علت کاهش قیمت برنج ایرانی را در روزهای اخیر نزدیک شدن به برداشت انبوه این محصول در شمال کشور، کاهش تقاضا و رکود بازار دانست و افزود: خرید جدید برنج با کاهش قیمت روبروست.
دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم برنج خارجی برحسب کیفیت در بازار بین ۲۴ تا ۳۸ هزار تومان است، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم برنج هندی بین ۲۶ تا ۳۶ هزار تومان و برنج پاکستانی بین ۲۴ تا ۳۸ هزار تومان است.
Рис - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.05.2022
کشف ۲ هزار تن برنج احتکار شده در تهران
حسنی با بیان اینکه سود عمده فروشی روی هر کیلوگرم برنج ۳ درصد و برای خرده‌فروشی‌ها نهایتاً ۱۲ درصد است، گفت: در بخش عمده فروشی برنج درجه یک شمال کشور (ایرانی) با قیمت ۱۱۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.
وی تصریح کرد: اکنون قیمت برنج ایرانی از پر محصول تا درجه یک در بازار بین ۷۰ تا ۱۱۰ هزار تومان است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала