مقام پارلمانی ایران: گسترش پیمان‌های پولی و بانکی بین ایران و روسیه، خنثی کننده تحریم هاست

© Sputnik / Soheil Ghanbarzadehمیزی در کافه ای در تهران به سبک روسی
میزی در کافه ای در تهران به سبک روسی - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.07.2022
Telegram
نائب رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ایران اعلام کرد گسترش روابط اقتصادی و پولی و بانکی، ایران و روسیه یکی از اقدامات مهم برای خنثی‌سازی تحریم‌های اقتصادی و بانکی است.
به گزارش اسپوتنیک، حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: گسترش روابط اقتصادی و تجاری ایران با کشورهای همسایه و به ویژه با کشور روسیه خنثی کننده تحریم‌ها در این بخش است.
نائب رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: در دولت آیت‌الله رئیسی پیشرفت‌های خوبی در حوزه گسترش روابط با همسایگان صورت گرفته، شاهد گسترش روابط با کشورهای بلوک شرق مانند چین و روسیه هستیم.
میرتاج‌الدینی اظهار داشت: گسترش روابط تجاری و ترانزیتی با روسیه و دیگر کشورهای منطقه که قراردادهای آن نیز به امضا رسیده می‌تواند فرصت‌های خوبی را در حوزه اقتصادی و بازرگانی برای کشور ایجاد کند.
Колосья пшеницы - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.07.2022
ایران در جایگاه دوم خریداران غلات از روسیه قرار گرفت
وی خاطرنشان کرد: قرارداد ترانزیتی ایران و روسیه می‌تواند تحول بزرگی را در افزایش ترانزیت کالا و درآمدهای ناشی از آن ایجاد کند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور روسیه به ایران افزود: این سفر می‌تواند تحکیم کننده و تثبیت کننده روابط اقتصادی بین دو کشور باشد.
نائب رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: ایران می‌تواند با امضای پیمان‌های پولی دوجانبه بخش قابل توجهی از مشکلات موجود در حوزه مسائل پولی و بانکی که به دنبال اعمال تحریم‌ها علیه ایران ایجاد شده را رفع کند.
میرتاج‌الدینی خاطرنشان کرد: گسترش روابط اقتصادی و پولی و بانکی، ایران و روسیه یکی از اقدامات مهم برای خنثی‌سازی تحریم‌های اقتصادی و بانکی است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала