در آمریکا خطر محو اوکراین از نقشه جهان را اعلام کردند

© Sputnik / Russian Defence Ministry / ورود به گالری تصاویردر آمریکا خطر محو اوکراین از نقشه جهان را اعلام کردند
در آمریکا خطر محو اوکراین از نقشه جهان را اعلام کردند - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.07.2022
Telegram
سرهنگ داگلاس مک گرگور، مشاور سابق وزیر دفاع ایالات متحده در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز استرالیا اعلام کرد اگر تامین تسلیحات برای اوکراین ادامه یابد، ممکن است این کشور از نقشه جهان ناپدید شود.
به گزارش اسپوتنیک، این کارشناس از کشورهای غربی از جمله استرالیا به دلیل کمک نظامی به کی یف انتقاد و تاکید کرد که آنها باید به حل مسالمت آمیز اوضاع کمک می کردند و در غیر این صورت اوکراین با ویرانی و مرگ مردم مواجه خواهد شد.
سرهنگ داگلاس مک گرگور گفت: "این کشور (اوکراین) در حال حاضر اصولا یک کشور شکست خورده است و ممکن است کاملاً از نقشه جهان ناپدید شود. من معتقدم که برقراری آتش بس ضروری است. استرالیا باید بر این امر پافشاری کند، زیرا هیچ کس در واشنگتن به این کار تن در نخواهد داد. اما از مردم در برلین، پاریس و لندن در مورد حمایت فزاینده فقط از این ایده - آتش بس - و رسیدن به نوعی توافق می شنوم زیرا ما نمی توانیم تا آخرین اوکراینی بجنگیم".
نیروهای ویژه اوکراین در منطقه دونتسک - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.07.2022
در چین از خطر وقوع جنگ هسته ای در اروپا به دلیل اوضاع اوکراین سخن گفتند
به گزارش خبرگزاری فرانسه، آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا وعده داده است که 14 نفربر زرهی، 20 خودروی زرهی بوش مستر و چندین پهپاد را در اختیار اوکراین قرار دهد.
روسیه یک یادداشت دیپلماتیک به تمام کشورهایی که در تامین تسلیحات برای رژیم کی یف دست دارند ارسال کرده است. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد، این محموله ها هدف قانونی برای نیروهای هوافضای روسیه می شوند.
روسیه از 24 فوریه عملیات ویژه ای را برای آزادسازی دونباس انجام داده است. ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала