رزمایش سه جانبه ایران، روسیه و چین در آمریکای لاتین برگزار می شود

© Photo / IRNA رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین
 رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین  - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.07.2022
Telegram
ایران، روسیه و چین قصد برگزاری رزمایشی را در آمریکای لاتین و دریای کارائیب دارند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، وبگاه "واشنگتن فری بیکن"نوشت ایران، روسیه و چین در نمایش قدرت به آمریکا قصد برگزاری یک رزمایش سه جانبه در آمریکای لاتین تحت عنوان "تک تیراندازی مرز" را دارند.
بر اساس این گزارش، ونزوئلا میزبان این رزمایش است که قرار است اوائل ماه آگوست برگزار شود و نظامیان ایران، روسیه و چین قصد دارند برای برگزاری این رزمایش عازم آمریکای لاتین و کارائیب شوند.
به نوشته این منبع خبری، این رزمایش یکی از واضح ترین نشانه‌ها تا به امروز از شکل گیری یک ائتلاف در آمریکای لاتین ضد ایالات متحده است.
جوزف هومیر" تحلیلگر امنیت ملی به واشنگتن فری‌بیکن گفت که روسیه و متحدانش ایران و چین با حضور در این رزمایش در ونزوئلا در آستانه نمایش قدرت بزرگی هستند. با عادی سازی تحرکات نظامی دشمنان ایالات متحده در دریای کارائیب، ما در معرض خطر در آمریکای لاتین هستیم.
 رئیس جمهور ونزوئلا - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.05.2022
حمایت کشورهای آمریکای لاتین از عملیات ویژه روسیه در اوکراین
چندی قبل نیز سومین رزمایش مرکب به میزبانی ایران و با حضور نیروهای دریایی چین و روسیه با عنوان "کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲" در منطقه شمال اقیانوس هند برگزار شد.
تمرین‌های تاکتیکی متنوع از جمله نجات شناور دچار حریق، آزادسازی شناور ربوده شده، تیراندازی علیه اهداف مشخص، تیراندازی شبانه به اهداف هوایی و سایر تمرینات تاکتیکی و عملیاتی در این رزمایش برگزار شد.
در آن برهه، یک رسانه آمریکایی برگزاری رزمایش دریایی بین ایران، روسیه و چین موسوم به "رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی–۲۰۲۲" را ارسال پیام مستحکم به آمریکا دانست.
واشنگتن تایمز نوشت، رزمایش مشترک دریایی بلندپروازانه‌ترین تمرین‌هایی است که تاکنون با کشتی‌های جنگی چینی، روسی و ایرانی انجام شده و اولین رزمایش از زمانی است که ایران به طور رسمی برای پیوستن به پیمان امنیتی سازمان همکاری شانگهای (SCO) در سپتامبر دعوت شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала