رسانه ها: گمانه زنی فزاینده وال استریت در مورد رکود احتمالی در آمریکا

CC0 / Pixabay / رسانه ها: گمانه زنی فزاینده وال استریت در مورد رکود احتمالی در آمریکا
رسانه ها: گمانه زنی فزاینده وال استریت در مورد رکود احتمالی در آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.07.2022
Telegram
نشریه پولیتیکو نوشت: در ایالات متحده، زمزمه ها در مورد رکود اقتصادی آینده تقریباً به همه گیر شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از پولیتیکو، صحبت از رکود اقتصادی احتمالی در ایالات متحده به طور فزاینده ای در سراسر کشور - از وال استریت تا واشنگتن - گسترش می یابد.
این روزنامه می نویسد: افزایش شدید قیمت ها، افزایش نرخ بهره پایه و همچنین تلاش مقامات ایالات متحده برای مبارزه با تورم منجر به این واقعیت شده است که "زمزمه رکود اقتصادی در آینده تقریباً فراگیر شده است".
همچنین خاطرنشان می شود که در گفتگوها در مورد اقتصاد در سراسر کشور، آنها به طور فزاینده ای در مورد رکود آتی مطمئن هستند، رهبران کسب و کار از ترس خاموش به صحبت های آشکار در مورد رکود اقتصادی حرکت می کنند و تحلیلگران در وال استریت به طور فزاینده ای احتمال یک رکود اقتصادی نسبت به پیش بینی ها را اضافه می کنند.
یکی از اقتصاددانان به این نشریه گفت که این احتمال وجود دارد که رکود اقتصادی آمریکا در سه ماه آخر سال آغاز شود. با این حال، اگر برخی عوامل وضعیت را تشدید نکنند، می تواند کوتاه مدت باشد.
هفته گذشته، جروم پاول رئیس سیستم فدرال رزرو ایالات متحده (FRS)، خاطرنشان کرد که اقتصاد ایالات متحده ممکن است به دلیل سیاست تنظیم کننده با خطراتی روبرو شود. بازارها به این باور رسیده اند که در حالی که خطرات رکود اقتصادی را می پذیرند، انقباض پولی ممکن است خیلی سخت نباشد، اما تورم ایالات متحده آنقدر بالا است که چنین سناریویی بعید است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала