تیراندازی در شیکاگو منجر به کشته شدن ۶ نفر شد

© AP Photo / M. Spencer Greenتیراندازی در شیکاگو منجر به کشته شدن ۶ نفر شد
تیراندازی در شیکاگو منجر به کشته شدن ۶ نفر شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.07.2022
Telegram
یک مرد مسلح که روی پشت بام نشسته بود، روز دوشنبه در رژه چهارم ژوئیه به روی خانواده‌ هایی که پرچم‌ ها را تکان می‌ دادند و بچه‌ هایی که دوچرخه سواری می‌ کردند تیراندازی کرد و در حومه شیکاگو پارک هایلند شش کشته و بیش از ۳۶ زخمی کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، پلیس گفت که مردی مسلح با استفاده از نردبان در یک کوچه به پشت بام یک تجارتخانه بالا رفت. این حمله روز سالگرد آمریکا را به صحنه ای جنجالی تبدیل کرد. ساعاتی بعد، پلیس اعلام کرد که پس از تسلیم شدن رابرت ای. کریمو ۲۲ ساله به مقامات، یک مظنون را بازداشت کرده است.
خیابان اصلی در هایلند پارک تبدیل به یک صحنه جرم و جنایت شد که بلوک‌ها را پوشانده بود، پر از صندلی‌ ها و پرچم‌ های متروکه. به شاهدانی که بعداً برای بازیابی کالسکه‌ها و سایر اقلام بازگشتند، گفته شد که نمی‌توانند از نوار پلیس فراتر بروند.
دکتر بازنشسته ریچارد کافمن که در آن سوی خیابان از جایی که مرد مسلح تیراندازی کرد، ایستاده بود، گفت: صدا شبیه آتش بازی بود. مردم غرق در خون بودند، این تیراندازی با خشونت با سلاح گرم در ذهن بسیاری از آمریکایی ها هک شده است. تنها چند ساعت پس از تیراندازی در پارک هایلند، دو افسر پلیس فیلادلفیا در نزدیکی پارک وی بنجامین فرانکلین مورد حمله قرار گرفتند، در حالی که هزاران نفر از مردم کنسرت چهارم ژوئیه و نمایش آتش بازی را جشن گرفتند. این دو افسر بعداً از بیمارستان مرخص شدند.
در ماه مه، یک مرد مسلح ۱۹ دانش آموز و دو معلم را در یک مدرسه ابتدایی در اووالد تگزاس، تنها ۱۰ روز پس از تیراندازی یک مرد به ۱۰ نفر در یک فروشگاه مواد غذایی در بوفالو نیویورک به قتل رساند.
حمله در حومه شیکاگو احتمالاً بحث در مورد کنترل اسلحه و اینکه آیا اقدامات سختگیرانه‌ تر می‌تواند از تیراندازی‌ های گسترده‌ای که به‌ طور مکرر در ایالات متحده اتفاق می‌افتد، جلوگیری کند، دوباره برانگیزد.
پلیس اعلام کرد که نمی‌داند انگیزه تیراندازی در پارک هایلند چیست. مجروحان از ۸ تا ۸۵ سال سن داشتند که شامل چهار یا پنج کودک می شد. نیکلاس تولدو مردی ۷۰ ساله، اولین قربانی بود که تا اواخر روز دوشنبه توسط خانواده اش شناسایی شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала