بیست ماه حبس برای قاچاقچی جوانی که با کواد کوپتر به زندانیان مواد می‌رساند +عکس، ویدئو

حشیش - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.07.2022
Telegram
رسیدگی به پرونده قاچاق پهپادی مواد مخدر به داخل زندانی در شهر لیل فرانسه روز جمعه انجام شد.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از یورونیوز فارسی، قاچاقچی ۱۹ ساله مواد مخدر که پیش‌تر به دلیل تحویل تلفن و لوازم جانبی، مواد مخدر و یا محصولات آرایشی به زندانیان بازداشتگاهی در شهر لیل با استفاده از هواپیمای بدون سرنشین دستگیر شده بود از سوی دادگاه به تحمل مجازات بیست ماه حبس قطعی محکوم شد.
یک زندانی همدست که او نیز به قاچاق و توزیع مواد مخدر در بازداشتگاه اقدام می‌کرد بر اساس حکم دادگاه به هشت ماه مجازات مضاعف حبس محکوم شد. این فرد اعتراف کرده بود که یکی از بسته‌های ارسالی از سوی قاچاقچی نوزده ساله را از پشت پنجره سلولش که میله‌های آن آسیب دیده، دریافت کرده است.
پلیس قضایی فرانسه که پیش‌تر نسبت به تحویل شبانه مواد مخدر به زندانیان بازداشتگاه شهر لیل و ارسال بسته‌های کوچک حاوی مواد به داخل این بازداشتگاه از طریق پهپاد مطلع شده بود، به مدت سه شب متوالی با استقرار مامورانی ویژه اوضاع را در اطراف بازداشتگاه زیر نظر گرفت و در این مدت شاهد تحویل ۵ بسته بودند و موفق شدند سه بسته دیگر را که سلفون و توری پیچ شده آماده ارسال بودند، توقیف کنند.
بسته‌های توقیف شده حاوی تلفن، شارژر،‌ حشیش و رزین شاهدانه، فندک و برگ سیگار به همراه تعدادی لوازم آرایشی و یک عدد اره آهنی هشت سانتی‌متری بودند. یکی از دو هدایت کننده پهپاد رهگیری شده که در محل دستگیر شد جوانی ۱۹ ساله است که اتهام قاچاق مواد مخدر علیه وی پیش‌تر در ماه مه از سوی دادگاه رسیدگی کننده به جرائم نوجوانان تایید شده بود.
این جوان در دادگاه توضیح داد که ماموریت داشته "موشک‌هایی" را به سمت زندان بفرستد که ابتدا به سبک قدیمی بسته‌ها را برای عبور از دیوار بازداشتگاه پرتاب می‌کرده و سپس طی هفته‌های اخیر این کار را به وسیله پهپاد انجام داده است. او در ادامه توضیح داد که پس از توقیف چند صد گرم کوکائین وهروئینی که در سال ۲۰۲۰ مسئولیت فروش آنها را داشته به یک تامین کننده اصلی بدهکار شده، گفت: «چاره‌ای جز این کار نداشتم.» وی اما از افشای نام تامین کننده اصلی و دیگر فرد هدایت کننده پهپاد که از محل فرار کرده بود، خودداری کرد. وی پیش‌تر نیز به اتهام قاچاق حشیش، هروئین و کوکائین تحت تعقیب قرار گرفته و به ۳۰ ماه حبس از جمله ۱۸ ماه مجازات قطعی زندان محکوم شده بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала