دیدار رئیسی و پوتین در حاشیه اجلاس کشورهای ساحلی خزر+ ویدئو

© Photo / IRNAایران و روسیه
ایران و روسیه  - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.06.2022
Telegram
امروز سید ابراهیم رئیسی و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور ایران و روسیه در حاشیه اجلاس کشورهای ساحلی خزر دیدار کردند.
به گزارش اسپوتنیک، ششمین دور اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر شامل جمهوری اسلامی ایران، روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان، عصر امروز(چهارشنبه) به میزبانی عشق آباد پایتخت ترکمنستان آغاز شد.
این اجلاس بعد از گرفتن عکس یادگاری روسای پنج کشور ساحلی شرکت کننده در این رویداد، آغاز شد.
سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز در رأس هیأتی عالی رتبه از مقامات سیاسی و اقتصادی کشور برای شرکت در این نشست، وارد ترکمنستان شد.
رئیسی در این سفر علاوه بر شرکت و سخنرانی در اجلاس یاد شده، در حاشیه این نشست با همتایان خود بصورت دوجانبه و دیدار و گفت وگو خواهد کرد.
روز گذشته نیز نشست وزیران خارجه کشورهای ساحلی خزر با حضور حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. امیرعبداللهیان در این نشست تاکید کرد : تجارت و حمل و نقل عامل رونق و پیشرفت کشورهای حاشیه خزر است.
ششمین دور نشست سران کشورهای ساحلی خزر قرار بود سال گذشته برگزار شود اما بنا به دلیل شیوع ویروس کرونا و وجود محدودیت ها، به امسال موکول شد.
پنجمین دور این سری نشست ها نیز در سال ۲۰۱۸ به میزبان قزاقستان و در شهر ساحلی اوکتائو در حاشیه دریای خزر در قزاقستان برگزار شد و از مهم ترین دستاوردهای آن، امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала