هشدار هواشناسی درباره افزایش دمای تهران

© Fotobank.ru/Getty Images / David McNewهشدار هواشناسی درباره افزایش دمای تهران
هشدار هواشناسی درباره افزایش دمای تهران - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.06.2022
Telegram
اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از ماندگاری هوای گرم خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای 42 درجه سانتیگراد گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.
آسمان تهران فردا (8 تیرماه) صاف در بعدازظهر، وزش باد و کمی ابری با احتمال وزش باد شدید و گردوخاک با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 40 درجه سانتیگراد و طی پنج‌شنبه (9تیرماه) صاف و از بعدازظهر گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 39 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از ماندگاری هوای گرم خبر داد. این شرایط جوی از روز سه‌شنبه تا جمعه ( 7 تا 10تیرماه) در استان تهران مورد انتظار است.
در پی حاکمیت این شرایط جوی افزایش مصرف انرژی، احتمال گرمازدگی، احتمال تنش گرمایی محصولات کشاورزی و افزایش آلاینده ازن پیش‌بینی می‌شود.
هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала