آمریکا از ادامه مذاکرات احیای برجام طی این هفته خبر داد

© AFP 2022 / Nicholas Kammآمریکا از ادامه مذاکرات احیای برجام طی این هفته خبر داد
آمریکا از ادامه مذاکرات احیای برجام طی این هفته خبر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.06.2022
Telegram
یک‌ سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از سرگیری مذاکرات برجامی ر قطر در هفته جاری را تایید کرد.
به گزارش اسپوتنیک، رویترز به نقل از یک‌ سخنگوی‌ وزارت امور خارجه آمریکا نوشت: آمریکا و ایران این هفته در دوحه مذاکرات غیرمستقیم خواهند داشت.
رویترز همچنین نوشت که این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفته است: ایران باید تصمیم بگیرد از خواسته‌ هایی که فراتر از توافق هسته‌ای هستند، صرف نظر کند.
اظهارات این مقام آمریکایی درباره از سرگیری مذاکرات برجامی در پی این مطرح می‌شود که جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و تسهیلگر مذاکرات، برای رایزنی جهت برطرف کردن آخرین موانع باقی‌ مانده در زمینه از سرگیری مذاکرات احیای توافق هسته‌ای به تهران سفر کرده و با وزیر امور خارجه ایران رایزنی کرد.
بورل روز شنبه پس از دیدار طولانی با امیرعبداللهیان، با اشاره به دیدار چهار ساعته خود با حسین امیرعبداللهیان در صفحه توییترش: با وزیر خارجه ایران توافق کردیم که مذاکرات میان ایران و آمریکا در روزهای آتی با تسهیلگری تیم من از سر گرفته شود تا آخرین مسائل باقی‌ مانده را حل کنیم.
علاوه بر این، سعید خطیب‌ زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در یک نشست خبری درباره از سرگیری مذاکرات برجامی گفت: زمان قطعی برگزاری مذاکرات رفع تحریم ها قطعی شده و مکان آن نیز تقریبا مشخص است و ان شاء الله در چند ساعت آتی تصمیمات نهایی در این زمینه اعلام خواهد شد.
خطیب‌ زاده افزود: این مذاکرات در مورد ابعاد هسته ای نیست بلکه در مورد بخش های اختلافی است که در ارتباط با رفع تحریم ها باقی مانده است بنابراین هیچ چیزی به توافقات انجام شده در وین افزوده نمی شود و باید گفت چیزی به مذکرات وین افزوده نمی شود و چیزی هم کاسته نمی شود.
او همچنین بیان کرد: این مذاکرات غیر مستقیم است و من باید به شما عرض کنم اکنون توپ در زمین واشنگتن است و اگر آمریکایی ها با پاسخ مناسب حضور پیدا کند می توانیم به سمت توافق نهایی حرکت کنیم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала