نارضایتی آمریکایی ها از مشکلات ناشی از تحریم های ضد روسی

© AP Photo / Cliff Owenسخنان بایدن درباره چگونگی مبارزه دولت وی با کرونا
سخنان بایدن درباره چگونگی مبارزه دولت وی با کرونا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.06.2022
Telegram
یک نشریه آمریکایی در مقاله ای نوشت؛ ایالات متحده و اتحادیه اروپا انتظار چنین عواقبی را برای اقتصادهای خود از تحریم های علیه روسیه نداشتند.
به گزارش اسپوتنیک، نشریه‌ نیویورک تایمز با انتشار مقاله نوشت؛ ایالات متحده و شرکای اروپایی آن فشار اقتصادی را که پس از اعمال تحریم های ضد روسیه تجربه می کنند، هرگز انتظار نداشتند.
به ویژه، در ایالات متحده و اروپا، پس از امتناع یا اعلام کاهش واردات نفت روسیه، قیمت انرژی به شدت افزایش یافت. در عین حال، این روزنامه خاطرنشان می کند که مسکو رسما تحت فشار تحریم ها، تنها درآمدهای خود را از فروش نفت و گاز افزایش می دهد.
این روزنامه به نقل از اندریو وایس، معاون پژوهشی بنیاد کارنگی می نویسد، واقعیت این است که اقتصاد کشورهای غربی بیش از آنچه دولت هایشان تصور می کردند، آسیب پذیرتر هستند.
نیویورک‌ تایمز همچنین پیش‌ بینی می‌کند که جمهوری‌ خواهان در انتخابات میان‌ دوره‌ ای کنگره در پاییز از افزایش هزینه‌های زندگی "منفعت" خواهند برد.
پیش از این، ویلیام روگر، رئیس مؤسسه تحقیقات اقتصادی آمریکا، گفته بود که تحریم‌های اعمال شده از سوی ایالات متحده علیه روسیه به "شلیک به پای خود" ختم شد.
تغییر موضع آمریکا از ترس روسیه در تامین سلاح های پیشرفته به اوکراین - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.06.2022
تغییر موضع آمریکا از ترس روسیه در تامین سلاح های پیشرفته به اوکراین
شایان ذکر است که روسیه بامداد روز پنجشنبه 24 فوریه عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هدف آن را حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی‌یف قرار گرفته اند نامید. به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که غیرنظامی سازی اوکراین انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول جنایت های خونین علیه غیرنظامیان در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در آغاز نشست عمومی مجمع اقتصادی سن پترزبورگ با اشاره به تحریم های اقتصادی غرب علیه مسکو، گفت: غرب در نابود ساختن اقتصاد روسیه شکست خورد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала