فرانسه: فرصت برای به نتیجه رساندن مذاکرات وین همچنان وجود دارد

© Photo / IRNAمذاکرات وین
مذاکرات وین - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.06.2022
Telegram
وزارت امورخارجه فرانسه با اشاره به سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران تاکید کرد که هنوز فرصت به نتیجه رساندن مذاکرات وین وجود دارد.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت امورخارجه فرانسه پس از اعلام خبر سفر جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران که شب گذشته وارد تهران شده است، بدون اشاره به قصور و کم کاری طرف‌های اروپایی برجام در پیشبرد مذاکرات وین ادعا کرد که فرانسه آماده به نتیجه رساندن این مذاکرات است.
وزارت امورخارجه فرانسه در بیانیه‌ای تصریح کرد: ما آماده رسیدن به نتیجه بر سر این توافق (برجام) هستیم و از ایران می‌خواهیم که از این فرصت دیپلماتیک برای دستیابی به توافق، در حالی‌ که هنوز امکانپذیر است، استفاده کند.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز روز جمعه در توییتی نوشت: من به عنوان هماهنگ کننده برجام به تهران سفر خواهم کرد تا دیداری با امیرعبداللهیان و دیگر مقامات مربوطه داشته باشم. دیپلماسی تنها راه بازگشت به اجرای توافق و معکوس کردن تنش‌های کنونی است.
Глава внешнеполитического ведомства Европейского союза Жозеп Боррелл выступает перед прессой в Нью-Йорке - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.06.2022
بورل: دیپلماسی تنها راه بازگشت به اجرای برجام و معکوس کردن تنش ها است
همچنین سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ساعاتی پیش از آغاز سفر جوزف بورل به تهران برای دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان و برخی‌ دیگر از مقامات جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه "این سفر در چارچوب رایزنی‌های جاری میان ایران و اتحادیه اروپایی انجام می شود" گفت که در جریان دیدارهای بورل با مقامات ایران مناسبات دوجانبه، برخی موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین آخرین وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌ها بحث و تبادل نظر خواهد شد.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از سفر به ایران با راب مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران نیز دیدار و درباره برجام رایزنی کرده بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала