روسیه قصد ندارد به پیمان منع جنگ‌افزار هسته‌ای بپیوندد

© Sputnik / Valeriy Melnikovزاخاروا: به رسمیت شناختن اسد از سوی آمریکا جدی نیست
زاخاروا: به رسمیت شناختن اسد از سوی آمریکا جدی نیست - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.06.2022
Telegram
سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهار داشت که مسکو قصد ندارد به پیمان منع جنگ‌افزار هسته‌ای بپیوندد.
به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهار داشت: روسیه قصد ندارد به پیمان منع جنگ‌افزار هسته‌ای بپیوندد.
این هفته، وین میزبان اولین کنفرانس نمایندگان ۸۶ کشور امضا کننده معاهده منع جنگ‌افزار هسته‌ای بود. کشورهای امضا کننده این معاهده عضو ناتو نیستند و سلاح هسته‌ای ندارند.
به گفته زاخارووا، مسکو قاطعانه به این موضع پایبند است که توسعه معاهده منع جنگ‌افزار هسته‌ای زودرس، اشتباه و اساسا معکوس بوده است.
به عقیده مسکو، تهران به ماندن در پیمان منع گسترش تسلیحات هسته ای علاقمند است - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.03.2020
به عقیده مسکو، تهران به ماندن در پیمان منع گسترش تسلیحات هسته ای علاقمند است
زاخارووا تصریح کرد: این توافق هیچ کمکی به کاهش خطرات فزاینده هسته‌ای نمی‌کند و بشریت را یک قدم به هدف مندرج در آن نزدیکتر نمی‌کند. رویکرد تعیین شده در پیمان منع جنگ‌افزار هسته‌ای تنها منجر به افزایش تناقضات بین کشورهای هسته‌ای و غیرهسته‌ای می‌شود.
وی تاکید کرد که این سند شرایط نظامی-سیاسی و نظامی-استراتژیک را در نظر نمی گیرد و مغایر با این اصل است که خلع سلاح هسته‌ای باید به گونه‌ای انجام شود که منجر به افزایش سطح امنیت همه شود.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه بیان داشت: در ارتباط با تمایل به اجرای دائمی تلاش ها برای جهانی سازی پیمان منع جنگ‌افزار هسته‌ای، همانطور که در اسناد نهایی کنفرانس کشورهای عضو ثبت شده است، تأکید می‌کنیم که روسیه قصد ندارد به این توافق نامه بپیوندد و قصد دارد از تفاهم پیروی کند. زاخارووا در پایان گفت که این معاهده هیچ استاندارد جهانی را ایجاد نمی‌کند - نه اکنون و نه برای آینده.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала