ترکیه ممکن است برای آتش سوزی جنگل ها مجازات اعدام در نظر بگیرد

© AP Photo / Turkish Presidencyترکیه ممکن است برای آتش سوزی جنگل ها مجازات اعدام در نظر بگیرد
ترکیه ممکن است برای آتش سوزی جنگل ها مجازات اعدام در نظر بگیرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.06.2022
Telegram
اردوغان: باید در مورد مجازات آتش زدن جنگل ها تا مجازات اعدام بحث شود.
به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه از لزوم بحث در مورد مجازات آتش زدن جنگل‌ها تا احتمال مجازات اعدام خبر داد.
اداره جنگلداری استان موغلا ترکیه روز سه شنبه اعلام کرد که آتش سوزی بزرگ جنگلی در مارماریس رخ داده است و بادهای شدید همچنان آتش را گسترش می دهد. اردوغان روز چهارشنبه یک بالگرد در مارماریس بازرسی کرد. مقامات ترکیه مشکوک به خرابکاری بودند. سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه گزارش داد که یکی از بازداشت‌شدگان مرتبط با آتش‌سوزی جنگل‌های مارماریس به آتش‌سوزی عمدی اعتراف کرده است. به گفته سویلو، مهاجم گفت که به دلیل اختلافات تجاری طولانی مدت در منطقه عصبانی شده و جنگل را سوزانده و هنگام انجام این کار مست بوده است.
اردوغان به خبرنگاران گفت: "ما باید بفهمیم که مجازات را کجا باید پایان دهیم. اعدام؟ باید اعدام شود. این باید مورد بحث قرار گیرد و ما باید در مورد آن با جزئیات فکر کنیم."
مجازات اعدام در ترکیه در می 2004 لغو شد، زیرا شرایط الحاق این جمهوری به اتحادیه اروپا الزامی بود. اردوغان بارها در اظهارات خود از ضرورت اعاده مجازات اعدام در این جمهوری سخن گفته و لغو آن را اشتباهی بزرگ می داند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала