این دو استان ایران با خطر افزایش مبتلایان به کرونا روبه‌رو هستند

© Photo / IRNAاین دو استان ایران با خطر افزایش مبتلایان به کرونا روبه‌رو هستند
این دو استان ایران با خطر افزایش مبتلایان به کرونا روبه‌رو هستند - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.06.2022
Telegram
حمید سوری، اپیدمیولوژیست و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در ایران با تایید غیرپیش‌بینی بودن وضع ویروس کرونا در جهان و ایران می‌گوید: اخبار رسیده از مسافران و افرادی که طی این روزها از خارج از کشور به داخل می‌آیند نشان می‌دهد تست اغلب آنها مثبت است، این موضوع نشان می‌دهد که باید مراقبت‌ها تشدید شود.
به گزارش اسپوتنیک، حمید سوری به افزایش آمار کرونا در برخی از استان‌های ایران می گوید: در حال حاضر دو استان مازندران و خوزستان با افزایش تعداد مبتلایان روبه‌رو است،‌تهران نیز تغییرات اندکی داشته اما برای نتیجه‌گیری و قضات نهایی هنوز زود است.
سوری می‌گوید: اگر میزان بستری و کشندگی کرونا در ماه‌های اخیر کاهش یافته بخشی از این موضوع به این برمی‌گردد که سویه‌ای که درحاضر در کشور شایع است، کم‌خطرتر از سویه‌های قبلی محسوب می‌شود.
کرونا در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.06.2022
قربانیان جدید کرونا در ایران
این متخصص از کم بودن تست‌های کرونا در کشور انتقاد و اظهار می‌کند: درحال حاضر وزرات بهداشت اطلاعات دقیق و درستی از وضعیت کرونا در کشور در اختیار متخصصان قرار نمی‌دهد، از طرفی رنگ بندی شهرهای هم که پیش از این هم گفته بودیم، چندان شفاف نیست،‌پس درواقع تحلیل‌ها از وضعیت کرونا در فضایی غبارآلود و تاریک انجام می‌شود و این جای نگرانی دارد.
او در پاسخ به این سوال که چرا کمیته کشوری کرونا این انتقادات را به وزارت بهداشت منتقل نمی‌کند، می‌گوید: ما این درخواست‌ها را مطرح می‌کنیم اما وزارت بهداشت ترتیب عمل نمی‌دهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала