شبکه بهداشت جهانی شیوع آبله میمون را یک بیماری همه گیر اعلام کرد

© Depositphotos / Spotmatikphotoهشدار دانشمندان درباره خطر شیوع بیماری واگیر جدید در جهان
هشدار دانشمندان درباره خطر شیوع بیماری واگیر جدید در جهان  - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.06.2022
Telegram
شبکه بهداشت جهانی (WHN) شیوع بیماری آبله میمون را یک بیماری همه گیر اعلام کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، به گفته شبکه بهداشت جهانی، تا به امروز، 3417 مورد تایید شده آبله میمون در 58 کشور گزارش شده است. شیوع این بیماری در چندین قاره به سرعت در حال گسترش است. این شبکه از کشورها و مقامات بهداشت جهانی خواست تا اقدامات فوری و موثر انجام دهند.
در این پیام آمده است: شیوع بدون اقدام جهانی هماهنگ پایان نخواهد یافت. حتی با نرخ بسیار کمتر مرگ و میر نسبت به آبله، اگر اقداماتی برای جلوگیری از گسترش ادامه نیابد، میلیون ها نفر جان خود را از دست خواهند داد و بسیاری دیگر نابینا و ناتوان خواهند شد.
تاکید شده در صورت اتخاذ تدابیر لازم، می تواند با کمترین تلاش، شیوع بیماری را کنترل کرد و از تشدید عواقب آن جلوگیری کند. این شبکه بهداشت جهانی شروع به آموزش عمومی در مورد علائم، گسترش در دسترس بودن تست و ردیابی تماس های موارد تایید شده را توصیه می کند.
شبکه بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: تاکنون بیشتر موارد در بزرگسالان بوده است، اما هر گونه شیوع این بیماری در بین کودکان موارد بسیار شدیدتر و مرگ و میر بیشتری را در پی خواهد داشت. همچنین آلودگی حیوانات به ویژه موش ها و سایر جوندگان و همچنین حیوانات خانگی وضعیت را دشوار می کند.
شبکه بهداشت جهانی پیش از نشست 23 ژوئن سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای تصمیم گیری در مورد تعیین عفونت، شیوع آبله میمون را یک بیماری همه گیر اعلام کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала