مذاکره کانادا و آلمان بر سر وضعیت توربین های گازپروم

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ورود به گالری تصاویرمذاکره کانادا و آلمان بر سر وضعیت توربین های گازپروم
مذاکره کانادا و آلمان بر سر وضعیت توربین های گازپروم - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.06.2022
Telegram
وزیر منابع طبیعی کانادا اعلام کرد: کانادا و آلمان به دنبال راه حلی برای پیامدهای وضعیت توربین برای گازپروم هستند.
به گزارش اسپوتنیک، جاناتان ویلکینسون وزیر منابع طبیعی کانادا به بلومبرگ گفت: کانادا در حال مذاکره با آلمان برای غلبه بر عواقب تصمیم اتاوا در مورد توربین های خط لوله گاز نورد استریم است.
پیش از این، گازپروم اعلام کرده بود که به دلیل محدودیت‌های موجود در ایستگاه کمپرسور پورتووایا، می‌تواند گاز را از طریق نورد استریم به میزان ۱۰۰ میلیون متر مکعب در روز در مقابل ۱۶۷ میلیون مترمکعب تامین کند. دلیل آن تاخیر در کار زیمنس بود که نتوانست به موقع واحدهای پمپ بنزین را از تعمیر بازگرداند.
کنسرسیوم آلمانی این اطلاعات را تایید کرد: این توربین "به دلایل فنی" در کارخانه زیمنس انرژی در مونترال تعمیر شده است و به دلیل تحریم های کانادا علیه روسیه قابل بازگشت نیست.
ویلکینسون گفت: ما در حال مذاکره با آلمان هستیم و تلاش می کنیم راهی پیدا کنیم که از طریق آن بتوانیم گاز واقعی را تامین کنیم. گزینه های مختلفی وجود دارد که می توانیم در نظر بگیریم.
وی خاطرنشان کرد که کانادا می‌خواهد از تحریم‌های خود تبعیت کند، اما هدف آنها هیچ وقت این نبوده است که آسیب قابل توجهی به آلمان وارد کنند. وزیر آلمان آن را یکی از نزدیکترین دوستان و متحدان اتاوا خواند.
وزیر منابع طبیعی کانادا افزود: بنابراین، کانادا در مورد وضعیت توربین بسیار نگران است.
آلمان نیز مانند سایر کشورهای غربی به دلیل اعمال تحریم ها علیه روسیه پس از آغاز عملیات نظامی در اوکراین با افزایش قیمت انرژی و افزایش تورم مواجه شد. در عین حال، برلین، به گفته سیاستمداران برجسته خود، در تلاش است تا وابستگی خود به گاز روسیه را کاهش دهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала