رسانه ها از شرمساری شولتس در اعزام نیرو به لیتوانی خبر دادند

© Sputnik / ورود به گالری تصاویررسانه ها از شرمساری شولتس در اعزام نیرو به لیتوانی خبر دادند
رسانه ها از شرمساری شولتس در اعزام نیرو به لیتوانی خبر دادند - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.06.2022
Telegram
نشریه پولیتیکو نوشت: شولتس با فرستادن ۵۰ سرباز آلمانی به لیتوانی به جای هزاران سرباز موعود شرمنده شد.
به گزارش اسپوتنیک، متیو کارنیچنیگ ستون نویس در مقاله ای برای مجله پولیتیکو می نویسد: صدراعظم آلمان اولاف شولتس، از فرستادن ۵۰ نفر به لیتوانی به جای هزاران سرباز آلمانی وعده داده شده، خجالت زده شد. به گفته وی، تصمیم رئیس دولت آلمان باعث سردرگمی در ویلنیوس [پایتخت لیتوانی] شد.
کارنیچنیگ تاکید کرد که اولاف شولتس صدراعظم آلمان، در اوایل ماه جاری در جریان بازدید از ویلنیوس تلاش کرد به کشور میزبان خود تعهد خود را نسبت به امنیت بالتیک نشان دهد، اما فقط باعث حیرت شد.
شولتس به خبرنگاران گفت که برلین به سمت انتقال یک "تیپ رزمی قابل اعتماد" به لیتوانی حرکت خواهد کرد که مستلزم استقرار چندین هزار پرسنل نظامی است.
با این حال، همانطور که نویسنده این نشریه اشاره کرد، دستیاران صدراعظم آلمان به زودی اظهارات وی را رد کردند.
ناظر نوشت: دستیاران او بعداً نظرات بسیار متفاوتی ارائه کردند و خاطرنشان کردند که آلمان تنها مقر واحد را به آنجا منتقل می کند - حدود ۵۰ نفر، در حالی که بیشتر نیروها در آلمان خواهند ماند.
وزارت دفاع لیتوانی بارها اعلام کرده است که به دنبال تقویت گردان های حضور پیشروی پیشرفته ناتو در سطح تیپ است. به گفته ژنرال والدماراس روپسیس فرمانده ارتش لیتوانی، تیپ اختصاص داده شده توسط آلمان به لیتوانی در آینده نزدیک به این کشور نخواهد رسید.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала