سفیر ایران در سازمان ملل درباره روند افزایش اسلام‌ هراسی در جهان هشدار داد

© Photo / IRNAسفیر ایران در سازمان ملل درباره روند افزایش اسلام‌ هراسی در جهان هشدار داد
سفیر ایران در سازمان ملل درباره روند افزایش اسلام‌ هراسی در جهان هشدار داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.06.2022
Telegram
تخت‌روانچی گسترش اهانت به افراد بر مبنای عقاید دینی را چالش اساسی برای ترویج همزیستی مسالمت آمیز و بردباری میان ملت‌ها دانست.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، مجید تخت‌روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل درباره روند روزافزون اسلام‌هراسی در جهان هشدار داد.
تخت‌روانچی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل که به منظور گرامیداشت روز جهانی مقابله با نفرت پراکنی برگزار شد، با استقبال از نامگذاری این روز و با اشاره به روند روز افزون اسلام هراسی در جهان، گسترش اهانت به افراد بر مبنای عقاید دینی افراد را چالش اساسی برای ترویج همزیستی مسالمت آمیز و بردباری میان ملت‌ها دانست.
وی اظهار داشت: گسترش نفرت پراکنی، تبعیض و خشونت باعث تحمیل رنج هایی بزرگ به جوامع مسلمان در کشورهای مختلف شده است. این روند در سایه بی عملی برخی دولت ها در مقابله با اقدامات گروه‌های ضداسلامی و ترویج آن توسط رسانه‌های ضد اسلامی منجر به وقوع اقداماتی سیاسی نظیر محدودیت حجاب، قرآن سوزی، توهین به نمادهای دینی در برخی از کشورها شده است.
سفیر ایران در سازمان ملل بر ضرورت توجه ویژه به موضوع آزار زنان و دختران مسلمان به دلیل پوشش حجاب آنها تاکید کرد و گفت: چنین گرایش‌های مبتنی بر اسلام‌هراسی محیطی مساعد برای خشونت و افراط‌ گرایی خشونت‌آمیز ایجاد کرده است که تهدیدی جدی برای انسجام اجتماعی و همچنین امنیت و رفاه همه جوامع است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала