افزایش رشد تجارت ایران با اروپا

© Photo / IRNAکالا و تجارت
کالا و تجارت - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.06.2022
Telegram
مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا طی 4 ماه سال جاری ۱ میلیارد و ۶۷۲ میلیون یورو افزایش یافته است.
به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش "یورواستات"، مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا طی 4 ماه سال جاری ۱ میلیارد و ۶۷۲ میلیون یورو افزایش یافته است. واردات اروپا از ایران در این مدت ۳۷ درصد افزایش یافته است.
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی پایگاه خبری نامبرده نشان می‌دهد تجارت ایران و ۲۷ عضو اتحادیه اروپا با رشد ۱۵ درصدی در ۴ ماهه نخست ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.
آلمان بزرگ‌ترین شریک تجاری ایران در میان کشورهای اروپایی در ۴ماهه امسال بوده است و ۳۸ درصد از کل تجارت ایران و اتحادیه اروپا در این مدت با آلمان بوده است. مبادلات تجاری ایران و آلمان در ۴ماهه سال جاری میلادی ۱۰ درصد افزایش یافته و به ۶۴۰ میلیون یورو رسیده است، تجارت دو کشور در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال قبل ۵۸۳ میلیون یورو اعلام شده بود.
علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.06.2022
گزارش و تحلیل
تجارت ایران و روسیه تحت تحریم های غرب وارد فصل جدیدی می شود
واردات اتحادیه اروپا از ایران در چهار ماهه نخست ۲۰۲۲ با رشد ۳۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۳۶۲ میلیون یورو رسیده است. در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال قبل ۲۶۳ میلیون یورو کالای ایرانی توسط کشورهای اروپایی وارد شده بود.
صادرات اتحادیه اروپا به ایران در ماه‌های ژانویه تا آوریل امسال نیز ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و به ۱ میلیارد و ۳۱۰ میلیون یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در ۴ماهه سال قبل ۱ میلیارد و ۱۸۷ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده بود.
بر اساس این گزارش کل مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا در سال میلادی گذشته با رشد ۹ درصدی به ۴ میلیارد و ۸۶۵ میلیون یورو رسیده بود. اروپا در این سال ۹۲۲ میلیون یورو کالا از ایران وارد و ۳ میلیارد و ۹۴۳ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرد.
واردات آلمان از ایران در ۴ماهه امسال ۱۶ درصد افزایش یافته و به ۱۰۹ میلیون یورو رسیده است. صادرات آلمان به ایران نیز در این مدت ۹ درصد افزایش یافته و به ۵۳۱ میلیون یورو رسیده است. آلمان در ۴ماهه سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۹۴ میلیون یورو کالا از ایران وارد و ۴۸۹ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала