جزئیات آتش سوزی در پاساژ لیدوما تهران+ویدئو

© Photo / IRNAجزئیات آتش سوزی در پاساژ لیدوما تهران+ویدئو
جزئیات آتش سوزی در پاساژ لیدوما تهران+ویدئو - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.06.2022
Telegram
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: آتش سوزی از ضلع جنوبی این پاساژ از قسمت نما آغاز شده بود.
به گزارش اسپوتنیک، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران، اظهار داشت: در ساعت ۱۸:۲۷ عصر امروز آتش سوزی در یک ساختمان تجاری و اداری به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش‌ نشانان پنج ایستگاه را به همراه بالابر، نردبام هیدرولیکی، خودروی حامل تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل حادثه واقع در میدان صنعت ابتدای بلوار فرحزادی اعزام کرد.
وی با بیان اینکه محل حادثه یک مجتمع تجاری هشت طبقه بود، گفت: در نمای ضلع جنوبی این مجتمع از نمای کامپوزیت که قابل اشتعال است، استفاده شده بود. آتش‌ سوزی برابر شواهد و روایات اولیه از طبقات سوم و چهارم این ساختمان و روی نمای کامپوزیتی مجتمع شروع شده و با توجه به جنس نما به سرعت به طبقات بالایی سرایت کرده بود. دود غلیطی نیز از آن برخاسته بود.
سخنگوی سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه شعله‌ های آتش به رستورانی در طبقه هشتم این مجتمع و بخشی از مغازه‌های واقع در طبقه پایین آن سرایت کرده بود، گفت: شعله‌ های آتش به بالای طبقه هشتم که فضایی مانند شیروانی داشت هم سرایت کرده و در حال گسترش به دیگر نقاط ساختمان بود که آتش‌ نشانان از چند جهت عملیات خود برای مهار و اطفای حریق را آغاز کرده و دقایقی بعد موفق شدند تا از گسترش بیشتر شعله‌های آتش جلوگیری کنند.
ملکی با بیان اینکه پس از آن هم آتش‌ نشانان نسبت به مهار حریق در این ساختمان اقدام کردند، گفت: در حال حاضر شعله‌ های آتش در این ساختمان خاموش شده و عوامل آتش‌ نشانی در حال ایمن‌ سازی محل هستند و پس از آن با تحویل محل به کارشناسان بررسی دلیل حادثه سازمان آتش‌ نشانی و عوامل انتظامی به ماموریت خود خاتمه خواهند داد.
وی با بیان اینکه علت این حادثه هنوز مشخص نشده است، درباره مصدومان و حادثه‌ دیدگان این آتش‌ سوزی نیز گفت: خوشبختانه این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشت و شش نفر دچار دود گرفتگی سطحی شدند. همچنین عوامل آتش‌ نشانی ۳۰ نفر را نیز از داخل این ساختمان نجات داده و به سلامت به بیرون منتقل کردند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала