تقلب دردسرساز یک دانش‌آموز او را راهی بیمارستان کرد +عکس

© Fotolia / Chekunov Alexandrدرس "شهید حججی" در کتاب های درسی دانش آموزان
درس شهید حججی در کتاب های درسی دانش آموزان - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.06.2022
Telegram
صدای گیرنده دیجیتالی بسیار ریز در گوش دانش آموز تهرانی، او را راهی بیمارستان کرد.
به گزارش اسپوتنیک، از تقلب در امتحانات نهایی خرداد در مدارس کشور ایران خبرهای زیادی تاکنون منتشر شده است که اخیرا یکی از آنها در میان کاربران مورد انتقاد قرار گرفته است.
ماجرای این تقلب بدین شکل است که هنگام برگزاری امتحان صدای سوتی به صورت مدام در حوزه امتحانی شنیده می‌شود و مراقبان به دنبال صدای سوت می‌گردند که متوجه می‌شوند این صدا از گوش یکی از دانش‌آموزان شنیده می‌شود. دانش‌آموز به مراقبان می‌گوید که یک پشه داخل گوش اوست و این صدا از این پشه است اما در ادامه گوش دانش‌آموز شروع به خونریزی می‌کند و مسئولان حوزه امتحانی این موضوع را به اورژانس اطلاع می‌دهند. دانش‌آموز به بیمارستان منتقل می‌شود و به اتفاق عمل می‌رود که مشخص می‌شود در گوش او گیرنده دیجیتالی بسیار ریز قرار دارد که برای تقلب استفاده کرده است. این گیرنده در گوش دانش‌آموز جابجا شده و صدای سوت به همان دلیل بوده است. در نهایت اعلام شد که حال این دانش‌آموز خوب است و مشکل شنوایی ندارد اما نمره این دانش‌آموز به دلیل تقلب صفر شد.
رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: از ابتدای امتحانات تاکنون، ۱۵ دانش‌آموز که اقدام به تقلب کردند، شناسایی شده و نمره تمام امتحانات آنها صفر شده است.
کاربران عنوان می‌کنند تربیت و کنترل بچه‌های این زمانه بسیار سخت شده است چراکه کمتر به صحبت‌های والدین خود توجه می‌کنند. این کاربران معتقدند سخت‌گیری‌های آموزشی و مباحث درسی که برای دانش‌آموزان جذاب نیست سبب می‌شود که دانش‌آموزان به مطالعه دروس تحصیلی علاقه‌ای نشان ندهند و روز امتحان تقلب کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала