گاف های ادامه دار مقامات آمریکا

© AFP 2022 / Eric Baradat نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.06.2022
Telegram
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که ۸۲ سال سن دارد، در اظهاراتی مدعی شد که یکی از علل افزایش سرسام آور قیمت ها و رشد تورم در این کشور، جنگ عراق است.
به گزارش اسپوتنیک، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز همانند سایر مقامات کنونی و سابق آمریکایی در گاف دادن در خصوص اوضاع اوکراین پیوست.
پلوسی در یک کنفرانس خبری و همزمان با شانه خالی کردن از زیر بار مشکلات و تورم شدید کنونی در آمریکا و در معرفی مسببان این مسئله، وضعیت اوکراین با جنگ عراق را اشتباه گرفت.
وی گفت: ما در جنگ در عراق را داریم. همه گیری کوید-۱۹ را داریم.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا حتی متوجه این اشتباه نشد تا به تصحیح آن بپردازد. دفتر وی سپس اظهاراتش را اصلاح کرد و کلمه "عراق" را به "اوکراین" تغییر داد.
جو بایدن، رئیس جمهور امریکا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.05.2022
گاف جدید بایدن، وی در حین سخنرانی کره شمالی و جنوبی را باهم عوضی گرفت + ویدئو
سخنان پلوسی جدیدترین اظهارات دموکرات ها در کنترل تورم نه چندان گذرا است که به ۸.۶ درصد سالانه رسیده است. تا کنون آنها مواردی از قبیل "دونالد ترامپ" رئیس جمهور سابق آمریکا، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه، همه گیری کرونا، شرکت های نفتی و... را مقصر افزایش قیمت ها در آمریکا دانسته اند.
به نقل از مهر، پلوسی ۸۲ ساله با این گاف به "جورج دابلیو بوش" ۷۵ ساله رئیس جمهور پیشین آمریکا و " جو بایدن" ۷۹ ساله رئیس جمهور کنونی این کشور در الگوی گاف دادن جایگزینی نام عراق به جای نام اوکراین هنگام بحث درباره مشکلات اقتصادی در جهان به ویژه در آمریکا ملحق شد.
پیشتر جورج بوش هنگام سخنرانی خود، عملیات نظامی روسیه در اوکراین را به اشتباه تهاجمی وحشیانه به عراق قلمداد کرد که البته متوجه اشتباه خود شد و در توجیه آن سن بالای خود را عنوان کرد.
جو بایدن نیز در فوریه سال جاری میلادی گفت: و هیچ راهی وجود ندارد که ما هرگز اوکراین را متحد کنیم... منظورم این است که ببخشید، عراق... افغانستان. گاف بایدن نه تنها درگیری اوکراین را با جنگ عراق در هم آمیخت، بلکه از هر دو به عنوان جایگزینی برای خروج پر هیاهوی آمریکا از افغانستان استفاده کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала